| cristi_roman a întrebat:

Care e cea mai buna reteta de somon pe care ati incercat-o?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

la cuptor, langa niste cartofi si stropit cu putin ulei de masline...

5 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Somon intreg afumat de mine cu lemn de mar si ceai earl grey si servit apoi cu telina remoulade. divin!

| gabelu a răspuns:

Gustos-afumat
sanatos-sushi; gratar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il dau la cuptor cu ardei, rosii, ceapa verde, zucchini feliat, ulei de masline, sare, piper si putin tarhon. Cand e aproape gata, presari patrunjel tocat. E minunat, mai ales vara.

| ionel_adelin a răspuns:

Eu fac somon cu sunca prosciutto crudo, cu ulei de masline, busuioc si piper, bag la cuptor, apoi stropesc cu lamaie, putina sare, dupa gust si sos de soia. Poti sa incerci, daca ai rabdare, sa impachetezi somonul file in prosciutto inainte de a-l baga la cuptor, dar eu, daca ma grabesc, alternez feliile. E la fel de savuros.

| dragos_dima a răspuns:

Somon cu sos Bechamel.