| Limpede a întrebat:

Cine stie o reteta de salata cu somon si avocado? Dau funditahappy!

Răspuns Câştigător
| TooCloseToTheEdge a răspuns:

Http://www.culinar.ro/......-cu-somon/

E explicat si cu poze. Sper sa fie de ajutor.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tocmai imi fac una... nu stiu de retete, eu o fac dupa ureche.
Deci trag un guacamole light de avocado, cu marar si ceapa rosie de-asta tanara, de sezon, si bag un mix cu rucola, spanac tanar si salata creata. mai arunc niste soia incoltita si un castravete ras (murat, ca sa-l acreasc nitel), mai rad niste gulie si sfecla rosie, trantesc o conserva de "somon chunks in brine", cateva feliute de somon fume (de-ala scotian, de la Metro, afumat cu aroma de whisky), si apoi ii dau lui nevasta-mea sa manance, sa vada ca tin la ea. Daca mai ramane, mananc si eu, daca nu, imi desfac o conserva de fasole si un pateu, ha, ha.