| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai sanatoasa metoda de preparare a legumelor?

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Cred ca fierberea.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Crude sunt foarte sănătoase. După asta cred că ar fi la abur.

| MissCamelia a răspuns:

La gratar, sau in aburi

| pepenerosu a răspuns:

Pai. cel mai bine e sa le mananci crude, dar daca doresti sa le prepari atunci cel mai bine e sa le fierbi putin, asta e cea mai sanatoasa metoda.happy

| lorely1308 a răspuns:

Legumele la gratar, normal!

| little_dy a răspuns:

Dupa consumate crude asa isi pastreaza cel mai bine vit si mineralele, la buri sau la gratar :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca le consumi crude, proaspete, nu-si pierd vitaminele si aroma. Asa ca salate. Insa unele se prepara, se pun in ciorbe si mincaruri, n-ai ce-i face, le tratezi termic si isi pierd din calitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La abur, in steamer daca este posibil, sau la gratar.

| YepIsSuspended a răspuns:

Crude! Sa le simti savoarea, sa mananci sanatos!

| rosepassion a răspuns:

Poi crude si l abur...presupun...dar si l gratar numai depinde de gustul fiecaruia... k nu multor oameni le place legumele la gratar...presupun ca cele fierte isi pird din vitamine si aroma... sper ca te-am ajutat...winking