| Sara2 a întrebat:

Care e cea mai tare firma de chetchup si preferati dulce sau picant?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Si eu tot pentru Heinz votez, la fel, picant, dulce nu imi place deloc!

13 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Heinz sunt no 1 in lume happy

| psiholoaga a răspuns:

Tomi (nu stiu daca asta e marca sau numele...) Dulce.

| sidy a răspuns:

Eu spun ca cel mai sanatos este cel facut in casa!
este fara aditivi si esti sigur de ce bagi in gura...
Il poti face dulce sau picant, cum vrei...

12 gogosari rosii, 12 ardei kapia rosii, 6 ardei iuti, 2 radacini telina, 6 cepe, 1 ceasca otet1/2 ceasca zahar, 1 lingura sare, 1 1/2 l bulion. 1lingurita scortisoara, 1 lingurita cuisoare si 1 lingurita piper -toate 3 macinate.
Toate legumele se macina si se pun la fiert 1 ora, din momentul cind incep sa fiarba. Dupa ce s-au racit, se mixeaza 20 minute, si se dau din nou la fiert, un clocot. Se pune salicil-2-3 virfuri de cutit-si cald se pun in borcane. Se tin in pat cald pina miine cind se racesc.
Dac vrei sa fie mai iute adaugi 1-2 ardei iuti cind il prepari...

| andreutz a răspuns:

Picant.tomi sau calve...nu suport ketchup-ul dulce...niciodata nu mi-a placut... dar pentru orice este un inceput big grin

| leluc a răspuns:

Heinz imi place. Picant.

| alexam a răspuns:

Hmmm... mai oameni buni, dar sa vedeti ce bun e cel de casa... pregatit, nu de firma! tongue

| mariusres a răspuns:

Ketchup-urile Heinz mi se par excelente. Prefer picant, mai ales pe spaghetti si pizza.

| MihaiA a răspuns:

Tomi pentru mine si dulce prefer.

| hugin a răspuns:

Tomi intodeauna iute si acu de curand pasta de ardei iuti destul de asemanatoare cu chetchupul drooling

| Teardrop:] a răspuns:

Heinz. picant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram adolescenta muream dupa HEINZ, acum imi place sa mananc CALVE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heinz. dulce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heinz, dulce