| LePotato a întrebat:

Care este cafeaua ta preferata?(cu lapte, fara lapte ...etc)

Daca nu consumi cafea, ce bei dimineata la trezire? happy

55 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Columbia Morena Extra.Nici vorba de lapte.

| FemeiaPisică a răspuns:

Apă, apă rece și plată de la frigider beau dimineață pe stomacul gol.

| ɹαℓυ a răspuns:

Ciocolata calda sau cappuccino.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

PREFER cafeaua solubilă NESCAFÉ Brasero Strong happy
Simplă/"black" - FĂRĂ lapte, frişcă, sau alte "prostioare"!

De ce?
Pentru că are un alt gust/aromă faţă de cafeaua măcinatăwinking

Ştii vorba aceea : "Gusturile NU se discută!" happy

Toate cele bune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu lapte

| Doub a răspuns:

Apă, multă apă.

| RainmakerX a răspuns:

Ceai big grin sau ciocolata calda.

| KamaSutra a răspuns:

Nu beau cafea, nu o suport.
Dimineata nu prea beau nimic, din cate mi-aduc amintethinking

| Mayar a răspuns:

O cana cu apa. Este puternic recomandat, caci astfel sunt evitate problemele de digestie de toate felurile.

| LePotato explică:

Eu de obicei beau "esspresso "

Si eu urasc zatul, d-aia prefer cafea de la automat.

| Drolja a răspuns (pentru LePotato):

Aroma prăjirii cafelei o simţi numai preparată la ibric, cea de la tonomat neavând aceste proprietăţi, ci eventual, doar prin aromări artificiale.
De asta am spus şi că îmi place să o macin eu, şi cumpăr boabe, pentru a fi proaspătă şi aromată. Oricum, pentru zaţ poţi cumpăra o strecurătoare, asta e o soluţie ieftină.

| LePotato explică:

Stiu ca nu se comparalaughing

Problema e ca eu nu am timp...imi beau cafeaua la munca.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ceai de fructe de pădure sau cacao cu lapte

| Sociopat a răspuns:

Daca mi-e sete, beau apa. N-am nevoie de cafea sa ma pun in functiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.
Intai mananc(daca mananc), iar dupa beau apa.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Eu nu mananc dimineata...si e musai sa beau ceva imediat cum ma trezesclaughing (apa si cel mai probabil cafea dupa).

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Eu da... Mancam la 1-2 in pauze la scoala.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Eu la 11:30-12:00 mananc thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa.
am baut capucino, pana m-a luat cu inima. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cateodata beam (nu stiu daca e bine, nu stau sa caut) nes cand invatam pana la 2-3 si ma trezeam la 8.
Dar n-am patit nimic tongue. Doar ca tremur din cand in cand.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Cum sa te ia inima de la cappuccino? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nu, nu capucino, altceva, thinking am eu probleme, si nu trebuie sa beau.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Cu inima?

Eu am probleme cu inima... dar tot beaulaughing big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Si daca-ti creste tensiunea? O.O

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de tensiune la minelaughing ( cu toate ca am avut probleme si cu aia)

E vorba de ritmul inimii. e complicat etc big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Vreuna dintre tahicardie sau bradicardie? thinking

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Tahicardia este un simptom al altei boli...si da sunt tahicardic, imi bate inima tot timpul mai repede decat a altora.

Suspect de "prolaps de valva mitrala".

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Nasol. Sper ca esti binewinking

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Sa zicemlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Insanatosire grabnica.

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Mersi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi place cafeaua, după ce mă trezesc beau o sticlă de apă de 0.5 L.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu beau de fel cafea, dar cand beau imi place fara lapte si fara zahar

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

"imi bate inima tot timpul mai repede decat a altora." sigur nu esti excitat tot timpul? rolling on the floorwinking

| LePotato explică (pentru anonim_4396):

Buna asta rolling on the floor

Nu, imi bate mai repede din cauza ca-s tahicardiclaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LePotato):

Daca zici tu laughing. sigur nu ti se intampla asa doar cand mergi pe malul marii si nu iti dai seama? cred si eu ca iti pierzi mintile de la atatea bikini laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeaua = Cocaina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mocapoexpressocinomocalinomascalinoitaliano.

| Foxyyyy a răspuns:

Urasc cafea, urasc pana si mirosul ei. In schimb am gasit un cappucino ce imi place, dar beau rar. La trezire de obicei nu beau nimic.

| Drolja a răspuns:

Cafeaua se bea simplă, tare.
Restul, nu e cafea. E cappuccino, moccacino, frappuccino etc.
Când aud câte vreo domnişoară că pretinde că bea cafea, sau că serveşte o cafea la ţigară, îmi vine s-o înjur.
Cafeaua îndoită cu lapte, îndulcită cu sirop de ciocolată şi încununată cu frişcă peste care s-au presărat fulgi de ciocolată, nu e cafea. Pentru aia şi restul "cafelelor" băute de acest tip de oameni, există alte denumiri.

Eu îmi beau cafeaua dimineaţa şi când am mult de lucru, şi o prepar numai la ibric, deşi am şi un expresor.
O beau concentrată, uneori o macin la magazin, pentru că nu am măcinător de cafea şi deocamdată nici nu îmi permit luxul, şi nu o îndulcesc, nici nu o amestec cu altceva. Uneori mai adaug câte o păstaie de vanilie în ibric, sau câte o bucată întreagă de scorţişoară dacă chiar simt nevoia unei arome, dar în rest îmi place şi simt nevoia să o servesc numai aşa.

Alte cafele de obicei refuz, urând să fiu servită cu lături slabe şi aproape translucide. De asemenea, urăsc zaţul în ceaşcă.
Prin urmare, cafeaua care îmi place, e cea făcută de mine.

| Happyjump a răspuns:

Cu lapte, clar. Si dimineata beau apa de la robinet.

| Omori a răspuns:

Nu cred ca am baut mai mult de 6 in aproape doua decenii de viata.Si pe alea cu mult zahar si lapte.Nu-mi place gustul amarui si nici n-au avut un efect prea mare.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Eu beau un ceai caldut, lapte cald, sau ciocolata calda. Apa este o varianta si mai buna. Depinde ce am chef sa beau. Oricum cafea e un drog. oricum daca e permis.

| bibi518 a răspuns:

De obicei nu beau cafea dimineata. Dimineata beau un fel de suc, daca pot sa zic asa pentru ca are un gust de mori, da trebuie sa-l beau pentru sanatatea mea.Sucul ala te trezeste instant la cat de rau ii, daca vrei iti dau reteta laughing

| LePotato explică (pentru bibi518):

Sigur, daca e poti sa-mi trimiti reteta prin mesaj, ca aici apar postarile greu.

Mersihappy