| baba a întrebat:

Care este cea mai bună cofetărie din Bucureşti/ locul în care aţi mâncat cele mai faine deliciuri?

Răspuns Câştigător
| mariusres a răspuns:

French Bakery. Au niste prajituri si patiserii de dai in orgasm ce bune is. Au cofetarie in centru pe Benjamin Franklin si in Plaza. Mai sunt cateva, dar nu stiu exact adresa.

13 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Este o cofetarie foarte buna in Aviatiei-Cofetaria ''Maria''. Au niste prajituri extrem de bune! Merita sa dai o fuga pana acolo sa incerci niste prajituri.
Da...La Dolce Principessa vreau si eu sa merg sa vad cum sunt prajiturile.Ms pentru. sfat!

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Agapitos. E net superioara fata de toate cofetariile. Eu iau cand sunt prin preajma(coltul Stefan cel Mare cu Dorobanti) cate o prajiturica ambalata frumos in cutiie de cadou si dau cadou cate una la Doctorii pe care ii cunosc de la Colentina. Sunt in extaz ca toti stiu prajiturile.

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Hmm, Baba, m-ai facut curioasa. Maine chiar ma duc cu baiatul acolo la un club si cat il las acolo vreo 2 ore, as incerca o prajitura de care zici.

| NoName_9903 a răspuns:

Agapitos.

| ka2 a răspuns:

Claus

| ka2 a răspuns:

Pai nu ai cerut toate astea laughing Locatie 1:
Bd. Banu Manta, Nr.21A, Sector 1, Bucuresti
mie imi plac, chiar ii am pentru nunta... acum ce sa zic... sunt gusturi si gusturi... mai era cofetaria Alice parca, dar acolo doar am auzit

| baba explică:

@ka2: detaliază, te rog! Unde se găseşte, ce ţi-a plăcut, cum stă la capitolul preţuri.

| baba explică:

Mulţumesc mult de recomandări!
@blonda_supremă: Agapitos- adevărat. Îi am şi eu lângă casă. Prăjituri greceşti excepţionale.
@Cristi21: De două săptămâni vreau să merg şi mi-e frică să nu-mi iau ţeapă cu mâncare proastă. Luni la prima oră mă duc!
@ka2: La Claus sper să mă duc marţi sau miercuri.

Vreau şi eu să vă recomand un local unde am mâncat cele mai bune prăjituri din ultimele luni: Dolce Principesa. Este pe Dorobanţi, cum merg dinspre Howard spre Perla e într-o casă pe partea dreaptă, undeva după ambasada Serbiei. Delicioase prăjituri şi la preţuri acceptabile.

| baba explică:

@blonda_supremă: nu ştiu ce să încerci! Orice
Trancio di Ciocolata dacă îţi place cioco mult sau profiterolul. Dar toate sunt fenomenale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-emi placeau prajiturile de la Tip-Top, da' s-a desfiintat cofetaria de linga casa mea. Naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am descoperit recent o cofetarie cu prajituri de casa de unde mi-am luat niste nuci si un tort dobos...au fost delicioase! Cofetaria se numeste Dorobanti 140 si o recomand cu caldura mai ales gravidutelor si familiilor cu copii, deoarece prajiturile nu sunt facute cu amelioratori.

| CofetariaGiuseppina a răspuns:

Va recomand sa studiati Cofetaria Pasticceria Giuseppina, cofetarie online cu specific italian! www.pasticceriagiuseppina.ro

| Tommy1980 a răspuns:

Va recomand sa intrati pe Cofetaria La Dolceria, cofetarie online!
Au prajituri cu niste compozitii de iti vine sa mananci o tava intreaga. Iar torturile au un design. arta adevarata.
www.ladolceria.ro