| anonim_4396 a întrebat:

Care este desertul favorit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandina cu multa crema, cu multa ciocolata si bine insiropata happy

14 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Salata de fructe, bulgari de zapada...

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Crema de zahar ars...

| Brigitta a răspuns:

Desertul meu preferat e orice cu cioco! Mai ales acum ca tin dieta sad

| M.madallina a răspuns:

Prajitura tiramisu!

| JeSa a răspuns:

Serus!, desertul imi e prajitura tiramisu! ps.: http://www.gustos.ro/retete-culinare/prajituri/tiramisu-original.html, pofta buna!:)

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ciocolatahee hee

| Aurelia a răspuns:

Pateuri, prajiturele cu ciocolata, sirop de cacao si cocos...

| blue_butterfly a răspuns:

Imi place inghetata cu nuca "butter pecan" sau cea cu cirese "cherry dream".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un mar, in mod obisnuit, un ecler in special.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inghetata cu scortisoara, clatitele cu ciocolata si fructele happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desertul imi devine favorit daca il mananc cu cine-mi place!
poate fi o felie grasa de lubenita aburinda, poate fi o felie de tort Sacher(reteta originala austriaca de tort cu ciocolata amaruie si cu frisca naturala), poate fi o para aurie si zemoasa mancata cu gura pana la urechi de ras, poate fi inghetata de fistic vara cand n-apuci sa iei restul si s-a topit toata de-ti curge pe cot in jos deja, dupa cum, pe vremea lui Ceasca am facut comanda de tort de ziua mea si pentru ca nu se gaseau deloc ingrediente la cofetarie mi-au facut un fel de papaleasca din fulgi de porumb, dar ne-am distrat incredibil in jurul acelui "pseudo tort de criza"

| StaRmAgiC a răspuns:

Ce tine de vanilie...restul nimic...

| Iustina17 a răspuns:

Uneori e tiramisu, iar uneori e prajitura cu nuca.

| shineofblood a răspuns:

Tarta cu fructe