| DarknessKirin a întrebat:

Care este mancarea voastra preferata? Dar desertul? Dar bautura? Dar pizza preferata? Si cum se prepara mancarea voastra preferata?

18 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Ardeii umpluti si ciorba de perisoare, de desert prefer fructe (ananas), butura nu-ti pot zice la o mancare buna prefer vin, pizza nu stiu, depinde de unde o cumpar.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cartofii prajiti cu pulpa(stiu ca nu e sanatos).Tort.Sucurile fara acid, Prigat, Capy etc. Pizza Mozzarela.Pai iei cartofii cruzi ii tai bucatele, ii prajesti, iei pulpa gruda o prajesti si le pui alaturi.laughing

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

1.Gyros,pizza,lasagna,paste 2. Îngheţată, ciocolată 3.Cola,din păcate 4.Calzone şi con pollo 5. Dai telefon şi faci comandă...

| Silvia a răspuns:

Musaca, tiramisu, pepsi cola, Capriciosa.
Pai...iti zic cum o face mama.
Taie cartofii rondele si ii prajeste.Caleste carnea tocata, apoi pune intr-o tava vreo trei straturi de cartofi si carne, dupa care face un amestesc cu ou.Bine...eu ti-am spus repedelaughing, dar de fapt dureaza ceva sa prepari musaca si in carnea aia baga nu stiu ce si...ma rog pe mine ma intereseaza doar sa o mananc.big grin

| Klara a răspuns:

Mancarea preferata... ceva cat mai simplu...cartofi cu gratar de puilaughing Sau KFC :X

Desertul...crema de zahar ars.

Bautura: orice suc cu gust de visinelaughing

Pizza: diavolo

Si mancarea mea preferata o fac foarte simplulaughing

| costymaximus a răspuns:

Salata de vinete, tarta de struguri, Wembley dry gin, pizza mexicana.

| viatadecacatt a răspuns:

Mancarea preferata:Cartofi prajiti cu snitel.
Desertul:ciocolataaaaa
"O pizza cu peperroni, va rog. Fara puirolling on the floor
Se prepara destul de usor.

| waXonwaXoff a răspuns:

Mancarea preferata: Mancare gratar
Desert:eclere, amandine, negrese
Bautura:Coca-coala, Sprite
pizaatongueizaa de le pikarilos
mancarea mea preferata sa prepara pe gratar, o intorci pe cealalta parte cand o parte se rumeneste si o umpli cu condimentehappy
cam asa nu prea stiu!

| fevrier a răspuns:

Sarmale/Musaca/Chiftele/Peşte. Ecler. Bere/Cola. Capriciosa sau Calzzone.

| DarknessKirin explică:

La mine aripioare de la kfc cu garlic sauce...desert clatite cu ciocolata...bautura santal fructe de padure si de preparat comanzi rolling on the floor

| DarknessKirin explică:

M-am razgandit acum preferatele mele sunt:
Mancare:Chiken Roll sau Shaorma facuta din:piept de pui, cartofi prajitzi, mushdei de usturoi sub forma de iaurt, ketchup si salata.
Desert:Tarta cu visine, Inghetata Nesquik sau Inghetzata Nestea cu fructe de padure
Bautura:Alcolica:berea/Nealcolica:Fanta cu struguri tinuta 3 saptamani deschisa incontinu dar nebauta big grin asta da bauturabig grin
Pizzatongueizza rustica cu porumb si cateodata si ardei+sos de pizza
Preparat:pai bagi cartofi in tigaie o lasi la foc pana se prajesc apoi habar n-am pentru ca eu nu gatesc ci mama sau fratemiu nu e hobbyul meu gatitu dar poate o sa fie ca am doar 12 ani...
si pizza o comanzi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciuperci cu marar si smantana, clatite cu branza de vaci si oua la cuptor cu smantana, pizza calzzone, stie oricine cum se prepara aceste feluri, vrei reteta, treci la vorbitor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am multe mancaruri preferate. Pentru anotimpul acesta, cateva: Supa de gaina cu taitei, ciorba de perisoare, racituri, salata de ciuperci cu maioneza-piept de pui-castraveciori murati(ananas), oua umplute, prosciuto e melone, sos vanatoresc-caprioara(vita), sarmalute in varza acra, carnat de casa cu hrean...etc. etc. etc.
Desert: crema de zahar ars, pricomigdale, tort Fredy-comandat tocmai la Baia-Mare. Bautura: orange campari. Pizza-pe care o fac eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancarea mea preferata este orezul cu ciuperci(e foarte bun, mai ales cu piper), bautura este cola(nesanatoasa dar gustoasa), desertul este inghetata de fructe de padutre, pizza depinde de unde o cumpar, dar de obicei cu carne de pui! ppaaa

| Piscotel a răspuns:

Pizza. Inghetata. Bautura alcoolica? Alexandrion Cola. Daca te refereai la bauturi nealcoolice, doar Cola.

Mancarea mea preferata mi-o prepar foarte simplu. Merg la supermarket, imi cumpar o pizza Ristorante, o pun la cuptor 10 minute si... Pofta buna!

| dd9em4 a răspuns:

Iubesc salata de la Mcbig grin cu pui cu sos de iaurtbig grin nu cred ca ar fi greu de facut... Pizza preferata e Calzzone inchisa si quatro stagionethinking nu cred ca o sa reusesti sa le faci acasa.In orice caz de facut acasa sunt bune spaghetele cu sosurile de la maggibig grin

| Prajiturica_6436 a răspuns:

Pai...imi place spanacul, tortul tiramisu, cola si pizza capriciosa si ma gandesc ca toata lumea stie sa gateasca asa cevawinking