| DonGiani a întrebat:

Care este mâncarea voastră preferata și desertul vostru preferat? happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de ce mi-e pofta.
Pizza merge oricand, shaorma pe-aproape. Ciorba cu sorici e deja treaba serioasa.
In materie de desert, imi plac chestiile cremoase, dar si fructele. Nu suport mierea, serbetul, si alte chestii exagerat de dulci/lipicioase.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ciorbele si pastele picante sau cu multa branza.

Lava cake sau clatite6

| SilentRain a răspuns:

Pizza cu ton, înghețată

| gemeni6226 a răspuns:

Supele.Clatitele si cheescakurile.

| Endoryus a răspuns:

Carbonara, tiramisu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prăjitură colt de rai
Nu am o mâncare preferata ciorbele de fel, dulciurile sunt mâncarea mea preferata, greu fără ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi place aproape tot. Dar mult, mult de tot ciupercile (În special hribii) cu mămăligă, borșurile cu multe legume, drese cu ou și smântână și leuștean, mazărea, salatele în afară de cea de rinichi... Iar la desert, prăjiturile de casă, plăcintele, Tiramisu, tort, înghețată, sufleu, ciocolată de casă...
Deja salivez... happy

| DonGiani explică (pentru anonim_4396):

Ai gusturi foarte bune, văd ca îți plac mâncăruri multe făcute in casa, ce îmi rezulta ca știi sa gătești happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonGiani):

Gătitul este una dintre pasiunile mele. Cum sunt o răsfățată, cine să mă răsfețe toată viața?

| DonGiani explică (pentru anonim_4396):

Frumoasa pasiune happy Te poate răsfața și persoana iubita happy Vezi ca ai mesaj in privat happy

| Eugen80 a răspuns:

Ciorba de pui a' la grec, friptura de muschiulet de porc cu piureu si clatite/negresa!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mămăliga cu brânză. Înghețată de vanilie.