| diamar a întrebat:

Care este mancarea vostra preferata? Dar care nu va place deloc? Ce gen de mancare preferati? Ce ati alege intre un fast-food, un restaurant cu specific romanesc, un restaurant international sau o cofetarie?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

1.Îmi plac foarte mult pastele. Părinţii mei sunt plecaţi de 8 ani în Italia şi am norocul ca de fiecare dată când mă duc să mănânc de cel puţin 6-7 ori nişte paste minunate, făcute de tata, care este un bucătar excelent. Mâncând aşa de des a început să`mi placă şi pot să spun că este mâncarea mea favorită.
2.Nu îmi place mâncarea de la fast-food, nu mi-a plăcut niciodată.
3.De obicei mănânc uşor, nu`mi plac mâncărurile care pică greu. Dacă de exemplu am borş în casă prefer să mănânc o singură dată ca să nu zică bunica vreo ceva, iar apoi refuz discret.
4.Merg pe eliminare:
Fast-food nu mănânc, următoarele două sunt tentante, dar prefer mâncarea făcută acasă, fie din bucătăria românească, fie din cea internaţională.În concluzie rămâne ultima.Sunt amatoare de dulciuri şi aş da oricând pastele pe 2-3 prăjituri bune.
Sayonara!

11 răspunsuri:
| MescaMascalina a răspuns:

Imi place orezul arabesc, nu-mi place spanacul, prefer mancarea orientala si as alege un restaurant international :*

| AllysaDeea a răspuns:

Pai nu stiu cred ca snitele din piept de pui si pizza iar mancarea care nu imi place deloc este ciulama beach! si varza murata, muraturile... happy Gen de mancare? nu stiu la ce te referi... si la ultima intrebare as alege o cofetarie! fundita plizz

| Alinutaaaalina a răspuns:

Restaurant international.Imi place foarte mult salata de cruditatiilove struck

| Eღilia62 a răspuns:

Mie imi plac micii,fripura de porc si pui,shaorma,sadwich,hamburger,dar si dulciurile,tot ce e nesanatos dar tot mananc,pentru ca imi place si desi mananc asa, nu ma fac cat un butoi datorita inaltimii pe care o am.
Ce nu imi place deloc : fasolea boabe, ficatul de pasare si ceapa.
As alege fast-food-ul sau un restaurant cu specific romanesc.

| Pirkko a răspuns:

Nu sunt pretentios. Mananc ce mi se pune pe masa si zic multumesc (dupa aceea spal vasele...)
Nu mananc la fast-food. In rest, tot e mâncabil.
Si-mi plac prajiturile (facute de mine). Da, copii, sunt baieti care stiu sa faca prajituri, na! big grin

| ShyKido a răspuns:

Lasagna. love struck desiiii nu arat ca Garfield. thinking
Porumbul. Aripioarele de pui. Eh, oricum, mananc mai orice.
Dar nu imi place ficatul, tortul de fructe.
Referitor la ce as alege. depinde. laughing As merge intr-un fast food daca as avea pofta de cartofi prajiti, hamburgeri, shaorma. As merge si la un restaurant cu specific romanesc. Din curiozitate la unul international sau o cofetarie cand am pofta de dulce. Acum vreau cartofi prajiti sau ceva de ciocolata! puppy dog eyes.

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Mancarea mea preferata= macaroane cu zarzavaturi si somon.
Crepes (Frantza)
Mancarea pe care nu-mi place defel= Branza! O urasc. Ma intreb persoanele cum fac s-o mananc.are un parfum groaznic.
Intre restaurantele pe care le-ai scris deasupra, as alege un restaurant romanesc sau italian. Mancarea italiana e foarte foarte buna. Locuiesc in Italia si iti asigur ca e excelenta!

| zeldaxlove64 a răspuns:

1-spaghetele 2-fasolea 3-piure 4-fast food 5-cofetarie

| carmen2011 a răspuns:

Un restaurant cu profil romanesc. nu ma dau in vant dupa specialitati exotice happy
daca mananc in oras prefer restaurantul la Piciorul Porcului, au o mancare f buna, mi-e greu sa aleg una singura ca preferata happy

| Cera23 a răspuns:

Un restaurant cu specific romanesc. in Bucuresti va recomand Perla ( http://www.restaurant-perla.ro/index.html )
are mancare buna, preturi ok, iar locatia este usor de gasit si arata f bine

| porshe a răspuns:

Preferata=pizza
neplacuta=orice ce contine dovleac