| nicolll a întrebat:

Va place mancarea de la fast food? de ce?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Imi place fast-food-ul cand sunt infometata tare, as da orice pentru un hamburger sau niste aripioare picantelaughing insa prefer mancarea gatita la mama acasa, e cea mai sanatoasa! Mananc de la fast-food oridecate ori am ocazia, cand sunt grabita, sau presata de timp, cand sunt nevoita sa mananc pe fuga sau chiar pe drum si cand nu sunt acasa... Daca ies la un film cu prietenii in week-end, mai dam si pe la restaurant, ca deh.ne permite timpul, si bugetul.cateodatabig grin!

16 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

NU, totul este fals. gust, culoare, miros...totul este sintetic. straight face

| psiholoaga a răspuns:

Nu mananc la fast-food-uri. Sincer, pentru ovo-lacto-vegetarieni nu prea sunt variante de mancare. Singura chestie care imi place e shake-ul de la mc. In rest, nu. Mi se pare si neigienic si nehranitor. Daca sunt in oras si imi e foarte foame, prefer un restaurant. Daca nu, acasa, mancare gatita.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu imi plac mancarurile care nu sunt sanatoase.Prefer sa gatesc eu sa stiu ce mananc.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Depinde ce mancare de la fast food si care fast food!
De exemplu, daca e vorba de 3F, imi plac foarte mult salatele! drooling
Evit Mcdonald..., desi ador cartofii prajiti, hamburgerii..., dau dependenta si ingrasa...asa ca, nu!
Pleskavica sau Kebab, de exemplu, nu ma mai atrag de mult!
Asadar, de la fast food aleg doar salatele!

lolita
| lolita a răspuns:

Eu nu mananc nimic cu grasimi si nici prajit dar o data pe luna da, imi permit o portie de "grasimi"

cristian
| cristian a răspuns:

Mie nu-mi place pentru ca nu este sanatoasa.
Prefer sa gatesc acasa.Numai asa sunt sigur pe ingedientele folosite.

| leluc a răspuns:

O prefer pe cea gatita

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da... E buna! Nesanatoasa, dar buna... Apropo de raspunsurile date... se recunosc usor oamenii din tm din complex probabil... Pleskavita este un fel de hamburger cu carne de vita, ceapa, sosuri... si salata de varza, parca.

| Princessee a răspuns:

Imi place mancarea dar stiu ca e nesanatoasa.Nu mananc des acolo.Imi place pentru ca are multe chimicale iar ce e cu chimicale e bunbig grin

| monica_2766 a răspuns:

Da e buna dar nu consum pentru ca are mult prea multe colarii s in celedin urma t trezesti cu cateva kg in plushappy sti cum e proverbul ala"mai dragut ca. i mai dragut"winking

| Klara a răspuns:

Da, imi place.de fiecare data cand ma duc la F. F. imi iau un schnitzel sau hamburger :X:X:X Si cartofi =p~
Dar din pacate ingrasa sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antonia-ce inseamna plescavita? nu o lua in nume de rau, este doar o intrebare. obisnuiesc sa intreb, cand nu stiu ce inseamna un cuvant pe care nu l-am intalnit niciodata.multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mie imi place foarte mult chiar daca stiu ca e nesanatoasa dar nu vreau sa ma las. Mananc de 2-3 ori pe saptamana.

| blabla a răspuns:

Sa fim seriosi cu'i nu'i place mancarea de la fast food day dreaming eu una, o ador... dar pacat ca fizicul meu nu imi permite sa mananc...ma ingras foarte repede si seaccea prefer sa mannanc mancarea preperata acasa:salate, supe, gratar de piept de pui. Dar recunosc ca atunci cand mi-e pofta de un hanburger foarte tare dau fuga la cel mai apropiat Fast food blushing nu cred ca sunt singura in situatia asta.Mai ales cand fac cate un party in pijamale cu prietenele mancam de la fast foodday dreaming