| Blackwoman27 a întrebat:

De ce după ce mănânc o perioada mâncare fast food nu mi mai place mâncarea de casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nu stiu ce intelegi prin mancare de casa.La fast food nu mananc decat o data la 10 ani.In rest mananc la restaurant destul de des din cauza jobului.Iar mancarea de acasa este mult mai buna.
Cumva are o energie aparte.

| LexTerOp a răspuns:

Pentru ca te obisnuiesti cu gustul mancarii fast food si cea de acasa nu-ti mai place. Intr-adevar, mancarea fast food are alt gust mai bun decat cea de acasa dar nu e asa de sanatoasa ca cea facuta de tine sau mama ta, asa am patit si eu, dar crede-ma ca mai bine mananci acasa si mai rar la fast food, o zi buna happy

| CristinaIordache a răspuns:

Pentru ca mancarea de tipul fast food are potentiatori de aroma (aditivi care nu sunt prea sanatosi) care intensifica gustul mancarii si o face sa para mult mai gustoasa.
Gatitul in casa e o varianta mult mai sanatoasa. Incearca sa mananci cat mai rar la fast food si mai mult mancare gatita acasa, dupa metode sanatoase. Eu mananc cel mai mult mancare facuta de mine acasa. Cum toata lumea e inebunita dupa slow cooker, mi-am luat si eu unul sa incerc si intr-adevar mancarea e foarte gustoasa si sanatoasa gatita asa. Poate cunosti si tu metoda asta http://nutriblog.ro/......rivit.html