| anonim_4396 a întrebat:

Care fel de popcorn e mai putin nesanatos?
Popcornul cumparat pentru a fi facut la microunde, popcornul gata facut sau cel boabe (graunte) care trebuie facut intr-o cratita happy?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Cel boabe, care trebuie făcut într-o cratiţă. De ce? Păi cel mai bine e aşa, mai ales dacă ai cules tu porumbul, că ai garanţia că e 100% natural. Adică ăla de la magazin a fost pus în plicurile alea la o fabrică, şi ce-i drept, când vine vorba de ceva cumpărat, în ziua de astăzi nu mai ai garanţia că e 100% home made.
Pa, pa!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza de unde il cumperi important e sa fie ambalat bine, iar daunatoare e sarea pe care o are pentru ca dauneaza inimii. Incearca sa eviti sarea in abundanta, eu nu pun la nimic si aia nu inseamna ca are gust amar. Oul, legumele gen rosie, castravete, ceapa fara sare sunt bune si asa.

| lavinia148 a răspuns:

Cel boabe care il faci la cratita, dar sa pui ceva care sa acopere cratita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

... mai conteaza carelaughing important este sa mananciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel boabe la ounga dinaia transparenta.