| ala85achim a întrebat:

Buna tuturor!
Ma tot roade o intrebare... imi place foarte mult popcornul, dar cel facut in casa din graunte, on tigaie cu un piculet de ulei sau unt si sare. Stie cineva cate calorii are 100g, si daca e sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AirLink a răspuns:

100g popcorn fara nici un aditiv, preparat cu aer cald:
Energy 380 kcal 1600 kJ
http://en.wikipedia.org/wiki/Popcorn#Nutritional_value

1 răspuns:
| stardeea a răspuns:

deci la orice rezist chiar si la ciocolata dar la popcorn nu ma pot abtine, habar nu am cate calori sigur multe, si de sanatos nu e