| AlinaBulina a întrebat:

Care marca de cartofi congelati e mai buna? Mi-e mai comod sa-i pregatesc asa, dar unii au un gust groaznic. Care se apropie cel mai mult de gustul original al cartofilor?

Răspuns Câştigător
| Lory_2572 a răspuns:

McCaine, sunt foarte buni, eu am mancat si in Anglia si sunt apreciati si acolo.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartofii cartofi, originali.
Se curata repede (sunt dispozitive sau cu un cutit), congelarea nu-i strica caracteristicile etc. Un kg de cartofi se poate curati si taia in 10 minute si este mai sanatos.

assiris
| assiris a răspuns:

Nici o marca. Incearca sa eviti pe cit posibil alimentele cu termen mare de valabilitate. Nu te lenevi, ia din piata cartofi proaspeti, ii cureti si-i faci asa. Dar si acestia prajiti in ulei sunt nocivi dar mult mai putin decit cei congelati.

cristian
| cristian a răspuns:

Cartofii congelati sunt si mai scumpi si lipsiti de gustul original.Asa ca raspunsul meu este nici o marca nu este buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca au aparut acum unii romanesti, marca Bucataria Domneasca. Sunt excelenti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat marca bucataria domneasca si parca is mai insipizi si decat aia turcesti. Parca mestecam plastic
daca nu aveti mult timp liber cel mai bine e sa cumparati dispozitive de curatat cartofi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofii marca bucataria domneasca sunt cei mai buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gustat si eu Bucataria Domneasca, sunt excelenti! cine a zis ca 'is mai insipizi' cred ca a mancat altceva ...sau dupa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pretentia ca nu ma pot compara cu domnul care chinuie limba romana si ne spune ca "is mai insipizi" si consider ca intr-adevar cartofii romanesti produsi de Bucatariia Domneasca sunt cei mai buni, ii recomand tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cartofii marca Bucataria Domneasca e super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat o punga de cartofi Bucataria Domneasca si am ramas dezamagita. Nu au nici un gust

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti cartofii congelati sunt toxici, nu au gust si ingrasa. Feriti-va de ei. Obisnuiam sa cumpar ocazional cand statateam mult la birou si veneam acasa prea obosita ca sa gatesc dar de cand fetita mea a avut probleme grave de sanatate din cauza lor nici nu vreau sa mai aud de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofii congelati si preprajiti sunt toxici si au valoare nutritionala foarte scazuta

Referitor la ce s-a discutat mai sus "is" e un cuvant uzual folosit de multa lume ca prescurtare in mediul online, si ca regionalism in Oltenia si Banat

| georgesur a răspuns:

... cei necongelati!winking
.in plus nu sunt toxici!