| sorica a întrebat:

Care sarmale va plac cel mai mult? Foi de vita sau de varza?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

In foi de vita, (nu imi place varza acra) mai ales cele cu soia si ciuperci! Sunt foarte gustoase si nici nu ingrasa!
Le prefer cu iaurt, smantana e prea grasa...si nici nu imi place!

19 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Amindoua sint la fel de bune(si cele cu varza si cele cu vita), dar si cele cu piele de gaina sint bune!batting eyelashes

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De mancat sarmale in foi de vita n-am mancat de mult, dar cred ca tocmai din cauza asta imi plac mai mult. Imi aduc aminte de copilarie cand bunica mea (era de la Iasi) facea asemenea sarmale. In foi de varza sunt mai usor de facut - foile de vita trebuie preparate intai... si sunt si mici. Asa ca din comoditate fac sarmale imbracate in astfel de foi. Dar ma supar eu odata... si... pana la urma tot imi fac sarmale in foi de vita

Anna
| Anna a răspuns:

In foi de varza, pentru ca asa m-a obisnuit mamawinking

eileen
| eileen a răspuns:

Mie imi plac cele cu voi de vita, sunt mai delicate

cristian
| cristian a răspuns:

Cele mai bune sunt sarmalutele de post.
Poti folosi si frunze de stevie, podbal, hrean, tei.

| Delia 75 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult sarmalele in foi de varza cu pifti si turta.Sunt din zona gorjului.happy

| cely a răspuns:

Sarmale in frunza e varza dulce servite cu smantana si mamaligta sunt nemaipomenite

| DenissaDeea a răspuns:

Mie imi plac amandoua cu smantana si mamaliguta calda...sunt super bune...nu cred ca e vreo diferenta de gust, conteaza si aluatul din care sunt facute...

| alina88 a răspuns:

Alea cu varza...varza murata!

| dorina a răspuns:

Cele in foi de varza.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

laughing ce intrebare ...cam stupida... dar imi plac alea cu foi de varza laughing

| mary_4249 a răspuns:

Cele cu varza!

| Mo a răspuns:

Am avut ocazia sa gust amandoua tipurile de sarmale, dar raman tot la cele din foi de varza! Sunt delicioase atunci cand le mananci fierbinti, cu mamaliguta si smantana grasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarmale in foi de varza, fara sa fie prea grase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ar trebui sa le fac eu ...mereu cele cu foi de vita si smantana. daca este sa le fac eu pentru ca nu sunt asa migaloase, cele cu foi de varza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In foi de varza, bune bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele in foi de varza.
fiecare cu gusturile sale
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abureal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua felurile big grin