| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa bag carnea de sarmale in varza?

9 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

winking cu grija...

daniela
| daniela a răspuns:

Ooooooooo carnea se combina mai intati cu putina ceapa calita si orez si se condimenteaza. Apoi se ia o frunza de varza de dimensiuni cca 5 x 5 cm, se pune compozitia si se ruleaza ca la clatite apoi catetele laterale se introduc cu degetul in interior astfel incat sa nu iasa pe acolo carnea.

| sese a răspuns:

Scoti cotorul mai scobesti un pic si bagi carnea.
daca nu merge incearca invers.

| mioara a răspuns:

IN\ntai se face compozitia de carne orez, ceapa, patrunjel, piper, sare dupa gust: varza se aleg frunze se impart in trei si se pune carne cu lingurita pe foaie si se infasoara si asa mai departe pana la ultima si pofta buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu masina de tuns iarba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu masina de tuns iarba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii ca e carne de sarmale? Poate e carne de mititei si nu mai trebuie bagata in varza. Totusi vrza ar trebui sa stie cel mai bine ce si cum intra in ea. rolling on the floor

| gherghe_9739 a răspuns:

Amesteci carnea cu foarte multa sare grunjoasa. ei o capatana de varza o scobesti la mijloc si dupa aceea bagi carnea. pofta buna.

| basketballdea a răspuns:

Se pune o lingurita de carne si se rasucesc apoi se baga capetele