| Iyoana a întrebat:

Care sunt avantajele unui bucătar? fundă :*

4 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Buna! Cum adica? Ca si meserie?
Dupa mine e o meserie foarte buna si cu profitwinking
Vara'miu vrea sa devina bucatar laughing In primul rand poti face niste cursuri pentru asa ceva si sunt 4 licee in Bucuresti pentru ceva de genu : Madgearu, Kretzulesc, Viilor si Xenopol (Din cate stiu eu thinking
Si daca le luam dupa media de admitere e :Madgearu, Xenopol, Kretzulesc si Viilor
La aceste 4 licee se face mai multa practica, adica gen 3 zile practica si 2 zile teorie (sau ma rog ce so face laughing
Si bineinteles dupa ce termini (am inteles ca BAC-ul la liceul cu profil economic este.mai usor thinking ) te poti duce la o facultate.
Sau de exemplu am doua verisoare (de fapt ale mamei laughing mi-e nu stiu ce-mi vin. Sunt plecate pe vas,tot asa,ca si ospatar si se castiga bine,si e frumos,vezi o gramada de tari. Si mama prietenei mele cele mai bune e plecata pe vas,dar nu stiu ca ce lucreaza (ospatar,barman,habar n-am laughing Si se castiga foarte bine Dar trebuie sa stii engleza foarte binewinking
Ohh, cred ca te-am plictisit, ma rog dar era legat despre intrebarea ta
Daca vrei sa devii bucatar, ti-am spus te duci la un liceu bun precum Virgil Madgearu, pe profil economic, pe urma dai la ASE si iti deschizi un restaurant si etc
O zi buna laughing

| Ho1 a răspuns:

1/ poti manca mult:D
2/ te poti perfectiona repede in acest domeniu
3/ daca gatesti bine iti gasesti prieteni (iubita)
4/ este obositor cateodata
5/te poate solicita mult
6/ trebuie sa ti minte multe chestii si sa stii unde sa le pui si cand
7/ salariu + informatii aici : http://jurnallunuibucatarincepator.blogspot.ro/
http://www.monitorulsv.ro/......ucatar-bun funda?

| Lisa01 a răspuns:

Hmmm poate sa isi gateasca ce vrea el fara sa intampine vreo problema si poate sa ii faca fericiti si pe altiilaughing

| Gatsby a răspuns:

Mananci ce vrei