| En0ugh66 a întrebat:

astazi am o intrebare care mi-ar face o impresie despre meseria de bucatar, eu vreau in clasa a-9-a la bucatar si vreau sa stiu cam cum ar fi, multa lume imi zice ca e greu, ca, ca. Intrebarea mea este: Care sunt avantajele si dezavantajele meseriei de bucatar? Multumesc!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca meseria de bucatar este grea, cea de medic sau de aviator cum este?

| Sadic a răspuns:

Atâta timp cât îţi place ceva, nu cred că este greu nimic. Fă-o din plăcere şi o să culegi roadele!

| Asasa_Sasas_1975 a răspuns:

Varul meu ieste bucatar el, iar are asta meseria nu este una usoara pentru ca cand ai evenimente nuntii, botezuti tu trebuie sa stai sa gatesti dar ai si ajutor desigur, mancarea care ramene poti sa o iei acasa dar o impartiti si tu trebuie sa stai pana se termina evenimentul, dar cum tiam mai zis iti ramane mancare pe care daca doresti poti s-o iei acasa dar depinde depinde de restaurant...