| Gabryellaa a întrebat:

Care sunt cerealele integrale care ajuta cel mai mult la slabit? Funda happy

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Toate cerealele integrale, ajuta la curatarea colonului, deoarece contin fibre.Acestea,ajuta la slabit,deoarece umple stomacul,dand senzatia de satietate.Dar ele contin si vitamine,minerale:magneziu,calciu,fosfor,mangan,fier,vitamine din complexul B,vitaminele A,C,E.
Poti consuma atat fulgi de cereale integrale(tarate grau,porumb,orz,ovaz,secara) fara zahar, cu lapte,iaurt degresat,cat si cereale integrale,fierte cu lapte+miere+scortisoara(orez brun,ovaz). Poti face popcorn,mancare cu hrisca,orez brun,quinoa.
Eu folosesc cereale de tarate,cereale de porumb, fara zahar,amestecate cu stafide,curmale(taiate bucatele).Dar nu te sfatuiesc sa cumperi fructe uscate din comert,deoarece au E-uri(de aici si culoarea aceea frumoasa, naturala), dar sunt si scumpe. Poti usca la cuptor, la foc mic, ce fructe vrei.Eu prefer sa le mananc in stare naturala, cand este sezonul lor.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cele simple de la plafar, fara zahar, fructe uscata, ciocolata sau alte chestii de genul.

| Tibi45 a răspuns:

Fulgii de ovăz, pâinea integrală şi neagră.

| Iulia_Andrada_1990 a răspuns:

Cele de la Fitness cu siguranta! Bafta!