| luri a întrebat:

Cerealele integrale ingrasa?(nestle fitness de exemplu )?

2 răspunsuri:
| MaslinutaAmara a răspuns:

Cerealele integrale niciodata nu ingrasa. Din contra, ajuta digestia, au multe proteine si, in amestec cu fructe, au multe vitamine. Pe de alta parte aduc dau aport ridicat de energie. Important e sa iei cereale INTEGRALE, nu Nesquik sau mai stiu eu ce alte firme. Aici ai mai multe detalii: http://www.sfatulmedicului.ro/......grale_7158

| RandomGirl a răspuns:

Daca le mananci moderat nu.
Dar eu te sfatuiesc sa optezi pentru cereale integrale de la plafar, sunt mult mai sanatoase.
Crede-ma nu am nimic cu cereale de la Nestle, sunt foarte bune la gust, dar eu foarte multi aditivi adaugati, ca sa nu mai zic ca au foarte mult zahar, care nu face decat sa iti dea o energie care dupa cateva ore o consumi si te simti obosita dupa.