| cevabun.ro a întrebat:

Care sunt rețetele cu care vă răcoriți vara?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Supa spaniola Gaspacho

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O sa-ti spun eu o metoda, care mereu da rezultate foarte bune - umplerea de vana cu apa racoritoare (eu folosesc direct apa rece, care de la caldura din casa se mai incalzeste singura cateva gradewinking ) si scufundari repetate de cate ori este nevoie (ca la strand big grin ). Apoi cel putin jumatate de ora nu vei mai simti caldura si nu vei transpira. In lipsa unui aer conditionat ajuta si un ventilator (nu mult, ce-i drept oh go on ), iar cand iesi afara, nu uita sa iei cu tine un evantai (daca esti fata) si o sticla cu apa plata. Numai bine! Succes!winking

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Milkshake-ul e preferatul meu! Dar îmi mai fac și limonadă, pe care o beau cu gheață!

| NuAmHabar a răspuns:

O prajitura cu branza si stafide(mi-am facut poftacrying)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ce retete ca iau direct sticla de lapte din frigider si o "trec" la gura`laughing.

In afara de lapte rece, inghetata sau shake`uri nu ma racoresc cu nimicbig grin.