| hecamefrommetalland a întrebat:

Carminul aflat în pate-ul vegetal Mandy e natural sau obținut pe cale sintetică?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai toata lumea urla Dumnezeu in dreapta, Dumnezeu in stanga, sa se mai cultive putin, sa mai citeasca etichetele, niste articole stiintifice, sau sa se informeze, mai rar. Asta e.

Iti spun eu de ce societatea din multe tari europene e mai avansata si mai civilizata, pentru ca ei nu au crestini ortodocsi ci crestini catolici iar catolicii sunt mai liberali in gandire, se vede si dupa cum arata preotii lor.

La noi insa e multa prostie si ignoranta asa ca nu ma mir ca habar n-avem multi dintre noi ce mancam. Trist dar adevarat.

6 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Reeditat

| AlexanderAdrian a răspuns:

Acest carmin din alimente e un colorant rosu ce da pateurilor culoare, altfel acestea fiind foarte deschise la culoare. E folosit pentru a imita culoarea unui pate obtinut in mod natural din ficat si a masca faptul ca in pate se pun tone de soia, sorici, piele si alta carne decat ficat.

Carminul se obtine prin zdrobirea femelei de cosenila, adica o insecta.
Culoarea rosie provine de la acidul carminic pe care gandacul il produce pentru a se proteja impotriva altor insecte. Pentru a obtine produsul final, aceasta solutie de acid carminic este apoi tratata cu substante pe baza de aluminiu. Aproximativ 70.000 insecte sunt necesare pentru a face 250 g de carmin.

E in principiu considerat un colorant natural si inofensiv, insa ce ma deranjeaza pe mine e modul de tratare cu substantele pe baza de aluminiu. Din pacate toate pateurile au acest colorant fie ca recunosc sau nu, iar cercetatorii nu s-au pus de acord in totalitate cat de daunator sau nu e acest compus.

In uniunea europeana insa consumul carminului in alimentatia copiilor e interzis. Se pare ca poate crea o serie de reactii alergice inregistrandu-se si cazuri de soc anafilactic.

Poti citi mai multe aici
http://cesamancam.ro/E-120-carmin.html

Ceea ce iti recomand eu e cat mai putin pate si sa renunti la Mandy, e cel mai chimizat pate de pe piata.

| hecamefrommetalland explică (pentru AlexanderAdrian):

La dracu, în septembrie 2011 am devenit vegetarian.Se pare că mi-am spart vegetarianismul acum 3 luni(când am mâncat Mandy ultima oară).Voi face o campanie pentru a interzice astfel de coloranți și substanțe în alimentație!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Ma amuza teribil reclama la Scandia, apropo de interzicere si altele. Intreaba tipa aia de ce e pateul ala asa deschis la culoare si individul ii raspunde ca pateul natural are culoarea obrajilor si alte alea, ca vezi doamne mai nou e un pate cu reteta ca pe timpuri cand nu existau coloranti. Si m-am dus in supermarket si am luat o cutie de Scandia pate si contine carmin toata ziua. Asa ca...

| hecamefrommetalland explică (pentru AlexanderAdrian):

Mie îmi vine să-i înjur pă-ia din reclamă.Aia încurajează consumul de cadavre sub pretextul că,, N-are coloranți,,. Idioții ăia ar trebui să învețe să mintă mai bine.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Pai toata lumea urla Dumnezeu in dreapta, Dumnezeu in stanga, sa se mai cultive putin, sa mai citeasca etichetele, niste articole stiintifice, sau sa se informeze, mai rar. Asta e.

Iti spun eu de ce societatea din multe tari europene e mai avansata si mai civilizata, pentru ca ei nu au crestini ortodocsi ci crestini catolici iar catolicii sunt mai liberali in gandire, se vede si dupa cum arata preotii lor.

La noi insa e multa prostie si ignoranta asa ca nu ma mir ca habar n-avem multi dintre noi ce mancam. Trist dar adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sintetic