| anonim_4396 a întrebat:

Cartofii fierti ingrasa?

6 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Da,fa mai bine un pireu din telina cu morcovi.

| Simpatic a răspuns:

Cartoful ingrasa in orice forma ar fi preparat,cand e in ulei e jale,eu nu am mai mancat cartofi de cateva luni si deja ma simt mai bine,dar am renuntat si la carne happy, sunt persoane care au renuntat la carne si cartofi de ce crezi? spune adio la prajeli si cartofilor, daca erau sanatosi ii prescria si doctorul la diete

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Cartofii, oricum ar fi ei preparaţi, îngraşă. Totuşi, cartofii fierţi în coajă sau copţi în coajă, în cuptor, îngraşă mult mai puţin decât cartofii prăjiţi.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

| amuzanta a răspuns:

Nu

| monibarbi10 a răspuns:

Cartofii fierti nu prea ingrasa bine ingrasa dar ffffoarte putin si nu se vede de loc.

| JackyVip a răspuns:

Legume: Cartofi fierti, fara sare
Calorii 86 kcal/100g Colesterol 0 mg/100g
Grăsimi 0 g/100g Carbohidraţi 20 g/100g
Grăsimi saturate 0 g/100g Fibre 1.8 g/100g
Grăsimi polinesaturate 0 g/100g Zaharuri 0.9 g/100g
Grăsimi mononesaturate 0 g/100g Proteine 1.7 g/100g
Sodiu 0 mg/100g

Sper sa intelegi!