| Bondarel99 a întrebat:

Casoletele cu carne refrigerata de la Mega Image au fost congelate? Am luat acum ceva timp niste ficatei si aveau gheata prin ei. Credeti ca le decongeleaza si le pun la sectiunea "refrigerate"? Ca nu m-ar mai mira nimic venit din partea lor...

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca temperatura este zero grade,pelicula de apa,orice carne are apa,poate ingheta,dar nu si carnea.
Acum ca aia or tine produsele cine stie in ce conditii,vorba ta, nu prea mai are ce te mira in RO laughing unde pui ca am inteles, orice produs din RO este masluit, ori nu este conform cu descrierea, cu ce scrie pe ambalaj, deci produse slab calitativ vandute la pretul unora de caliatate mai mare. Orice asa se vinde in RO de la chestii importate pana la produse interne.Asta e RO toti incearca sa traiasca laughing asa zic romanii, se fura unu pe altul sa poata trai, altfel zic ca nu prea merge laughing mentalitate de om de pestera.
Chestia proasta este ca furatu asta nu tine cont de nimic, de unde ies ceva bani merge.aia care aduc marfuri in RO de afara la fel daca dau ceva alora pusi sa verifice calitate, dai ca merge si asa la romani, daca bagi si mie ceva in buzunar laughing

| Arseia a răspuns:

Pai nu le spune numele?

| relian a răspuns (pentru Arseia):

Refrigerat inseamna racit nu congelat, deci racit pana undeva aproape de zero grade, depinde de prosdus, dar fara al ingheta.Asta inseamna refrigerat.Congelat aia inseamna sloi de gheata laughing