| Desabafo a întrebat:

Buna seara, vin cu o problema.gravitatea ei este in functie de cum o condsiderati voi.

Problema este urmatoarea : Am fost in aceasta seara afara, mai exact intr-o parcare a unui supermarket Mega Image si am luat un carucior de acolo ( eram cu mai multi prieteni ). M-am plimbat cu el pe trotuar, in parcare la mega image si intr-un parculet cu 5-6 banci de langa supermarket. Parcul era situat la 5 metri de parcare. De cand am luat caruciorul cam in 5-10 minute a venit un echipaj de la BGS. Inainte de a veni echipajul eu am lasat caruciorul prietenilor si am plecat acasa.cand am ajuns l-am sunat pe un prieten care era in parc si mi-a zis ca i-a trimis si pe ei acasa la scurt timp dupa ce eu am plecat. Din ce mi-a povestit acest prieten, BGS-ul vine in fiecare seara si ii trimite acasa. Credeti ca exista vreun motiv sa fiu agitat?

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred! Ce sa-ti faca pentru un carucior? Banuiesc ca firma de paza a vazut la viata ei faradelegi grave,nu ca s-a luat un carucior si s-au jucat niste tineri cu el. Dar la o recidiva, daca acolo sunt camere de luat vederi...s-ar putea sa nu mai fie bine! Asa ca, iti recomand sa cauti alte distractii!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa fii agitat, in afara faptului ca nu trebuia sa te joci cu caruciorul? Nu l-ai furat astfel ca nu ai savarsit vreo fapta penala si nici contraventionala, daca numai atat a fost, cat ne-ai relatat. Alta data lasa carucioarele in pace, nu-s pentru joaca. Numai bine!

| carminaburana43 a răspuns:

Nu.Nu ai absolut nici un motiv sa fi agitat.Maninca si ei o paine si trebuie sa-si execute atributiunile de serviciu.Dar nu -ti fac rau ca nu ai facut nimic penal.

| Ecaterina96 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji. Big chezeeeee ai luat un caruciorhappy

| trifescugabriela a răspuns:

Pai da pentru ca este tarziu si considera ca trebuie sa fiti acasa!

| Deealovestpu a răspuns:

Jesus,not! nu ai niciun motiv,ia lasat sa plece asa ca nu ai niciun motiv de neliniste, iti dai seama ca a trebui sa-i certe, dar nu se pune mare accent pe "incidente" asa nesemnificative.Succes!

| RazvanRzv a răspuns:

Exista posibilitatea sa fi fost chemati de cineva. sau firma respectiva a sesizat lipsa caruciorului si i-a chemat. sau mai exista posibiliatea sa fi trecut prin intplare, ira prietenii tai au iesit cam mult in evidentalaughing
Oircum stai relax astia n-au treaba cu astfel de lucruri maruntewinking

| PolistuX a răspuns:

Ce ai ma stai linistit. Uite sa iti dau un exemplu eu cu prieteni mei nu jucam fotbal in parcarea unui magazin de mobila Alfa si da mai des mingea pe acoperisu cladiri[eu nu pricem cum sa dai mingea pe o gladire de 15 metri inaltimerolling on the floor] si ne tot urcam pe ea ca sa ne lom mingile uneori ne mai prind gardieni si ne trimit acasa si zic ca suna la politie dar ei nici o data nu au sunat desi au avut destule ocazirolling on the floor

| andyspider a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti schimbi locatia, gaseste alt parc! Ca nu se stie cand se supara astea de la BGS si ti-o fi cam strant!