| anonim_4396 a întrebat:

Cat de tare doare piercingu in limba?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Doare foarte mult in primele zile.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Doare şi e aiurea în primele săptămâni. Ţi se umflă limba şi nu prea poţi mânca. Trebuie să te fereşti complet de lactate şi de mâncăruri picante. De la lactate rişti să ţi se infecteze.

| zu a răspuns:

Primele zile e cam rau.Nu prea poti sa mananci, vorbesti normal, ai limba umflata.Iti zic din propria experienta, dar daca ai grija e ok iar dupa nu prea mai ai probleme doar sa ai grija sa nu ti se infecteze.Am avut de doua ori dar a doua oara l-am dat jos din cauza durerii. Pot zice ca nu merita, dar stiu cum e sa-ti doresti asta deci iti poti pune si dupa tu decizi daca il lasi sau nu

| ChibiRose a răspuns:

Destul de tare cateva zile e un chin sa misti limba sa nu mai vb. de mancare. Daca tu vrei merita sa suferi, dar nu e estetic si se poate infecta.Nu cred ca ai neaparata nevoie de el, dar e viata ta! Cred totusi ca ar trebui sa renunti la idee, daca insisti vei suporta durerea dar e cam rau. Sfatul meu:abandoneaza ideea asta, e o fita care nu merita!winking

| costyn162 a răspuns:

Foarte mare coincidenta dar chiar cunosc o fata care are piercing in limba si am avut aceeasi curiozitate ca si tine. In primul rand, daca iti doresti foarte mult asta, trebuie sa cauti un cabinet foarte sigur unde sansele de infectie trebuie sa fie minime. Stiu ca dupa ce iti fac gaura iti introduce un piercing provizoriu timp de ceva timp pentru a se forma gaura. Dupa aceea vei putea sa iti intruduci piercingul dorit.

| DeeDee a răspuns:

Nu merita. E cam singurul loc din organism unde piercingul are risc cancerigen. Mai bine da-ti in buric sau in nas. Mai putin dureros si poti sa faci doar infectiiXD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiai ca daca il faci singurel poti sa iti faci limbutza dublabatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi l-am facut la salon si nu ma doare delocbig grin ma rog nu m-a durut cand mi-au facut gaura... acum ma incomodeaza la masalaughing chill ca trece in 2 saptamani

| hubbelllllll a răspuns:

Pai iti spun din propria experienta ca pe moment nu doare s'au cel putin nu m-a durut chiar asa rau. dar apoi devine un chin nu rea poti sa mananci nimic i afara de ciorba si niste covrigei daca ai noroc sau sticsuri. o safie umflata c'am 4 5 zile depinde de fiecare pers. A si app daca vrei ca ai tai sa nu afle :-J las'o balta se observa oricat ai icnerca contrariul imi ales ca in primele zile vorbesti limbut... soi asta se c am observa... Faci cum vrei dsar nu prea merita iti spun o sa ti se ia repede de el

| Dediii. a răspuns:

Uite eu am facut pirce'uri in limba la foarte multi tipi si tipe. Deci daca te referi la durerea in momentul cand ti-l faci, daca folosesti lidocaina (spray-ul ala cu care te da la dentist ca sa iti amorteasca gingiile), nu o sa simti absolut nimic. Durerea dupa ce ti-l faci apare cand se dezmorteste limba, si depinde de fiecare persoana cat timp il doare si cat timp nu poate sa manance. Niste sfaturi daca iti faci : 1. nu fuma sau consuma alcool prima saptamana pentru ca o sa te trezesti cu o limba de elefant in gura, 2. fara lactate 2 saptamani (iaurt, branza, lapte, smantana) 3. nu il scoate, doar strange'l. Aaa da, si iti recomand sa nu ti'l faci singur/a sau sa ti-l faca vreo/un prieten/a care nu a mai facut asa ceva inainte pentru ca daca iti tinteste vena o sa fie foarte foarte aiurea.

| stuff0happens a răspuns:

Pai limba este ceva foarte important care il folosesti zii de zii. Baga-l si tu prin alta parte.

| adeenna a răspuns:

Depinde de organism. Limba ti se va umfla in special seara, sau dimineata, cateva zile si te va durea, incat de abia o poti misca, insa este o durere suportabila. La unii exista riscul de usturimi (dureri) in gat, dar nu a fost cazul meu. Exista riscul de a ramane sasait laughing. Exista riscul de a auzi mai 'neclar' pe o perioada temporara. Eu m`am ferit sa mananc lactate sau sa beau/ mananc cald. Mi s-a spus ca pot manca orice, dar am preferat sa nu risc. In prima saptamana, desi eram ok, numai simteam nicio umflatura sau durere, m-am trezit noaptea pentru ca aveam gura plina de sange. Dar cum am mentionat toate depind de organism si de persoana care iti da pirceul. De preferat sa nu ai incredere in orice zice ca " stie sa dea " pentru ca s-a mai spus daca iti atinge o vena... straight face. e grav straight face. Pirceul duce si la tocirea dintilor. Bine depinde si de model desigur sau daca tu te joci sau nu cu el. In concluzie, alegerea ta. Nu pot da nicio parere in prinvinta asta. Mie sincer nu imi pare rau ca mi-am dat. Dar nici nu pot sa zic ca merita. Este 'nebunia' la inceput. Dar sincer, te plictisesti. Asadar. un moft prostesc!