| Marijuanaro a întrebat:

Cum se face piercingu in limba?

5 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Mergi la un salon:D:))
Si daca vrei sa vezi care sunt pasii uita-te aici;)

http://www.youtube.com/watch?v=IduDHFD4VSI&feature=related

| HQMada a răspuns:

Zic ca ar trebui sa mergi la un specialist sau la un baiat care are experienta in asa ceva altfel s-ar putea sa ramai fara gust nu prea stiu sa ma exprim am asistat la asa ceva iti trebuie ceva sati amorteasca toata gura dar o sa te mai doara putin un servetel pune servetelu pe limba ta ca sa nu-i alunce mana si trebuie sa-ti dea stramb altfel ti-am zis ramai fara gust prima zi nu te dore doar cand il introduce acolo dupa aia vaiii te doare face putin puroidar sa nu te sperii nu prea poti sa mananci decat ceva foarte moale supa iaurt nu ceva complicat si nu cred ca ti-ar conevi dar mai bine du-te la un specialist BAFTA!

| BassHunter13 a răspuns:

Recomand sa mergi la un salon pentru piercinq in limba pentru ca daca ti-l faci tu sau alt cineva fara experieta s-ar putea sa ai o surpriza! Pentru ca limba are o vena foarte importanta cea care diferenteaza gusturile! daca atingi vene aia nu ai sa mai ai gust niciodata! de aceea zic sa mergi la salon! si eu mi-am facut la salon de 3 ani il am si nu am avut nici o problema?! si un prieten si la facut la unu fara experienta in domeniu si i la facut introparte si ia s-a umflat limba si asa mai departe pana la scos!

| ale_4786 a răspuns:

Asa cum spune si Lillix si eu mi-am facut inca o gaura in ureche cu cercelul dar nu a tinut doar 2 zile pentru ca toata urechea imi era rosie si nu puteam dormi pe partea respectiva si am zis sa il scot si abia l'am scos si a iesit puroi, dar pe ziua urmatoare deja s-a infundat gaura mai era un pic rosie, dar ziua urmatoare nu se mai observa aproape nimic doar o mica cicatrice care se vede si acum.

| lillix a răspuns:

Piercingul se face doar la un specialist, pentru ca risti sa se infecteze si atunci e si mai rau. Unele persoane isi fac gauri in urechi cu un capat de cercel si cu spirt la indemana... dar nu recomand...