| Mădăă14 a întrebat:

Cum se face pierceng-ul in limba? Doare tare?

2 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa incerci. Pe langa ca doare foarte tare, te poti pricopsi cu o infectie de toata frumusetea.

| SooRa a răspuns:

Pai. Acum un an o colega a rugat-o pe alta sa ii faca pierce in limba. Am asistat si iti spun: E GROAZNIC doar sa vezi, dar sa mai fi si "gaurit". E adevarat, mai bine colega mea mergea la un salon specializat, dar ea a facut toate astea cu o branula. Dupa ce s-a incheiat toata actiunea se simtea ametita si nu se mai putea tine pe picioare bine, dar uite ca a rezistat chiar si dupa ce si-a dat de 2 ori.
Acum, parerea mea este sa nu incerci, dar daca chiar vrei, du-te la cineva care se pricepe la lucrurile astea. Daca gaura nu e data bine sunt probleme mari. Limba este oarecum conectata cu creierul, nu poti sa stii niciodata ce se intampla.
Sper ca am ajutat! ~