| Cherryme a întrebat:

Cat m-ar costa sa stramtez un palton? Este vorba despre un palton vintage cu gluga si blana la gluga si maneci. Este marimea M (38) si am nevoie de S (36)

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta pana dupa sarbatori, poate nu va mai fi nevoie sa-l stramtezi happy
Pana atunci se pot muta nasturii cu 2 cm sau se poate monta un elastic ascuns la nivelul braului, care sa stranga un pic din talie. Ambele le poti face si tu, cu putina rabdare si dexteritate manualawinking

| Cherryme explică (pentru Bula):

E larg la umeri...nu in talie e problema. sad

| Violleta2022 a răspuns:

Destul de mult, ca trebuie desfacut in totalitate, ca sa se taie 2cm pe marginea fiecarui sablon de maneca, spate, fiecare piept, iar apoi montat la loc, atat fatada cat si capstuseala, vatelina sau ce mai are sub captuseala.
Practic, te va costa mai mult sa-l modifici, decat sa cumperi unul noul.

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde unde te duci, ca la sate se lucreaza foarte ieftin, daca mergi la o croitoreasa cu pretentii poate sa iti ceara vreo 200 lei. Dar as zice ca 100 e un pret decent.