| Ionelahvs a întrebat:

Cat rezista un tort tinut la frigider?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde din ce e facut (daca are oua multe), de temperatura frigiderului. Intre trei zile si doua saptamini. Dar oare rezista el sa stea atita timp nemincat? Deci, depinde si de cit de bine a fost facut - englezii au o vorba: dovada ca prajitura e buna sta in faptul ca se maninca. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa james watson. Depinde cum il faci,
Sunt torturi cu creme gatite, si torturi cu creme din ou crud, bezea, sau sunt mai multe creme.
Depinde din ce e facuta crema, si ce ai in frigider, ca nu poti sa il pui langa un peste, si un bol de mujdei spre exemplu.,
Un tort cu cremele gatite, tine 36 ore. mai mult de atat, mananci pe riscu tau happy

| Henrypericolpublic a răspuns:

Intre 4 zile și o săptămână. După o săptămână nu mai prea e bun.

| JamesWatson a răspuns:

Bună. Dacă torul este facut in casa tine cam 3/4 zile in schimb daca e din comert poate sa reziste aproape 2 saptamani