| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

La cate grade se coace un blat de tort, la un cuptor Myria de 25l si 1380 w. Pe internet nu prea gasesc ce vreau.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vreo 180. Reteta nu acopera subiectul asta? Sau zici de blat de-ala din comert?

| Sonia822 a răspuns:

Cauta despre cuptoarele cu microunde, iti pun viata in pericol, odata de la radiatii, odata ca modifica mancarea, distruge tot. Cauta experimentul cu gandacii care au murit de la radiatii in timp ce stateau frumos pe cuptor

| Fintoiu_Alberto_1997 explică (pentru Sonia822):

Cuptor cu rezistenta, nu cu microunde!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu cred ca a reusit cineva vreodata sa coaca un blat intreg intr-un cuptor cu microunde...

| Sonia822 a răspuns (pentru Bondarel99):

Eu am vazut marca aceea doar la microunde. Nu neg ca ar putea exista diferite modele, cu diferite date tehnice. Enuntul nu da detalii

| Demidol a răspuns:

Temperatura depinde de coca, de blat, nu de cuptor. Vezi reteta.

| Fintoiu_Alberto_1997 explică:

Nu cuptor cu microunde!