| elenamarian95 a întrebat:

Cum pot sa opresc cresterea unui blat de tort in cuptor ca nu mai are loc in tava, va rooog? URGENT!

Răspuns Câştigător
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Ma bucur ca ti-a iesit tortul de nota 10! happy As vrea o bucatica prin posta =]]

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Tii deschisa usa cuptorului, cateva secunde= 15-20

| gheorghe699 a răspuns:

Nu poti.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Mama spune mereu ca,, nu mai deschide usa ca se face frig si dupa nu mai creste,,. Deci iti recomand sa lasi un pic usa cuptorului(sau cum i se spune) deschisa pana cand prinde un pic de aer, iar dupa inchizi usa cuptorului si stai linistita.

| elenamarian95 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Multumesc mult! Asa imi spunea si mama mea si asa mi-a spus si azi, intr-adevar am deschis usa de mai multe ori, l-am intepat cu scobitoarea din loc in loc de vreo 2 -3 ori si mi-a dat inapoi chiar in rasul tavii, cat trebuia, a iesit perfect! Multumesc din suflet!

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru elenamarian95):

Ma bucur ca ti-a iesit tortul de nota 10! happy As vrea o bucatica prin posta =]]

| grandebgd a răspuns:

Usa deschisa incearca.