| alexdlg a întrebat:

Cat te ajunge intretinerea la o garsoniera in Bacau?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In ce zonă?

| sierra1 a răspuns:

Cine și cum plătește gazul?

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai nu totul e contoriat anume apa calda/ rece /gaz /curent? Sunt apometre de apa calda /rece in casa. Duci consumul si iti spune cat trebuie sa platessti La care se adauga plata gunoiului, canal (aici in functie de nr persoane) dar si salariul adminitratului si a femei de serviciu.Iar cand da caldura se adauga la cheluieli.Din nou cat consumi.
Apoi vine gazul / curentul electic din nou cat consumi
Mai vine abonamentele stabile la cablu /net aici se pot face pachete avantajoase.

| NunuNini a răspuns:

Depinde daca ai incalzire centralizata (de la centrala orasului) sau ai incalzirea ta proprie (CT, soba, etc). Depinde daca gazul de la bucatarie e la comun sau e contorizat pe apartamente. La fel si apa rece sau calda.