| soso a întrebat:

Caut o masina pentru facut pasta de macese. Ma poate ajuta cineva cu vreo informatie, pret, sursa, etc? Multumesc!

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pasta de macese se poate obtine folosind orice tip de masina de stors rosii. Poate fi manuala (atunci e mai ieftina) dar merge mai greu sau poate fi un aparat electrocasnic... care toaca, macina... stoarce... - care este mai scump
http://www.electro-shopping.ro/......rosii.html

| soso explică:

Pe mine ma interesa o masina care poate sa separe acei perisori fini si care sa aiba si o mai buna productivitate ca una manuala.

| karina_6403 a răspuns:

Orice robot de bucatarie cred ca e potrivit pentru asta. Trebuie sa te interesezi direct in magazine de electrocasnice (altex, media galaxy)si sigur vei afla acolo raspunsurile de care ai nevoie!

| kta70 a răspuns:

Daca raspunsul meu nu vine prea tarziu (acum am dat peste el, dupa 2 ani si jumate) da, te pot ajuta cu o masina manuala, la o masina electrica inca ma mai gandesc la o solutie. Cat despre storcatoarele de rosii am incercat toate modelele existente si nici una nu a dat rezultate. Cine isi inchipuie ca poate face pasta de macese cu un storcator de rosii nu ii doresc decat spor la treaba (sau mai corect spus la chin).