| Contrast a întrebat:

Caut o reteta de prajitura cu ciocolata si nuca, are nuca si ciocolata atat in foi( cred ca sunt din acelea coapte pe dosul tavii) cat si in crema, are 4 sau 5 foi subtiri, crema si glazura de ciocolata. Eu cand am gustat aceasta prajitura prima oara eram intr-o cofetarie din Oradea, cofetaria se numea Mocca la fel ca si prajitura... Daca cineva stie reteta va rog da-ti o mana de ajutor celor ce nu o au dar si-o doresc, va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curaj, stii ce vrei, inspirate din alte retete. Nu ai ce pierde, ingredientele le stii si nu are cum sa nu fie gustos, plus ca poti denumii prajitura cum vrei tu, fiind o creatie ca si originala.

2 răspunsuri:
| Bianca206 a răspuns:

Cauta pe sit`uri gen www.gustos.ro; www.reteteculinare.ro; www.egustos.ro :). bafta`

| ayanna_2449 a răspuns:

Cred ca e vorba de reteta ce se gaseste pe ambele site-uri :
http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/prajitura_mocca-6586/ si http://www.afladespre.ro/tags/Ghilvaci%20Medeia%20Marina/ unde o gasesti prin sectiunea,, cautare,, cu denumirea prajiturii. Succes!