| KingSize a întrebat:

Ce alimente ingrasa cel mai mult?

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tot ce inseamna prajit in mult ulei/sosuri/panetat etc.
O zi frumoasa sa aihappy

| KingSize explică (pentru caramela):

Ok si tie de asemenea happy

| BiuL a răspuns:

Prajelile, grasimile saturate, dulciurile, patiseria, fast food.

| Oana92 a răspuns:

Teoretic: toate(daca te iei dupa ``specialisti``). Mai nou am auzit ca e mai bine sa mananci grasimi decat fructe(sfat dat de medic)pentru ca grasimi=energie, fructe=zahar!

Practic, daca pastrezi masura si ai limite poti sa mananci orice si sa nu te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Untura si mancarea fast-food, in america unul din 4 oameni este obez, pentru ca orasele gem de mc'donalds

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Fast food si lucrurile care sunt "innabusite" in ulei

| Azazea a răspuns:

Si painea ingrasa cica thinking

| carhartt a răspuns:

Cele de la fast-food. laughing

| SweetSacrifice a răspuns:

Ciocolata

| jessikz0r a răspuns:

Fast Food!

| Isabella95 a răspuns:

Painea!

| marcous a răspuns:

Cele care contin zahar, cele prajite in ulei, cele care contin grasimi animale si fainoasele.
Dar, tot ce este mancat in exces ingrasa (exista o limita de calorii pe care organismul o poate metaboliza, si difera de la persoana la persoana)
Banuiesc ca nu are rost sa mai zic nimic de fast food (care combina tot ce am enuntat mai sus)

| johnnyMe a răspuns:

Cele care au cele mai multe calorii!
In functie de varsta, inaltime, activitati zilnice...etc...este indicat sa consumi zilnic un numar de calorii!

| Allissandra a răspuns:

Cele prajite in ulei, grasime, unt.

| testament92 a răspuns:

Http://calorii.oneden.com/
Uita-te pe site, ce are mai multe calori ala ingrasa mai mult:)

| Aura15 a răspuns:

Fast-food ul îngrașă dar deloc sănătos, nici prăjelile, daca vrei sa te îngrași fă-o sănatos nu așa.