| Alecsie. a întrebat:

Ce am voie si ce nu am voie sa mananc daca sunt vegetariana?

11 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Daca vrei sa devii vegetariana doar asa ca ti s-a pus tie pata dintr-o data, atunci nu are rost.
In plus in ce categorie vrei sa te incadrezi? :
-vegetarian (nu mananci carne, lactate si oua! ATENTIE! Nici ciocolata-contine lapte, nici prajituri facute cu lapte si oua.Mananci doar legume si produse soya)
-lacto-Vegetarian(mananci legume si produse lactate)
-ova-vegetarian(mananci legume si oua)
Nu este recomandat sa devii vegetariana asa dintr-o data, mai ales daca esti inca in crestere.

| anka a răspuns:

Tot ce creste in copac si rasare din pamant. Nu ai voie sa mananci carne si produse de la animale: oua, lapte, branza.

| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai daca esti vegetariana, poti sa mananci orice fructe si legume, si nai voie sa mananci carne, lactate, oua, in fine, tot ce e produs animal.

sper ca te-am ajutat. funda?

| Piticaaa a răspuns:

Vrei sa fi vegetariana dar nu stii ce cuprinde acest termen? Nu se mananca orice are legatura cu carnea. Eu asta stiu, si nu am de gand sa fiu vreodata vegetariana, as muri de foame...

| Maria46854213 a răspuns:

Pai nu ai voie carne, dar in schimb ai voie orice fruct, leguma...deci orice in afara de carnehappy

| B3stgirl a răspuns:

Pai daca esti vegetariana nu ai voie sa mananci carne.

| booboorooza a răspuns:

Daca esti vegetariana nu trebuie sa mananci CARNE. Oua, lapte, branza, legume, fructe poti manca linistitawinking

| Akarisu a răspuns:

Ai voie:legume, fructe si tot ce nu are carne
nu ai voie:carne

| BestOctavian a răspuns:

Sa imi dai fundita, pai, ai voie sa mananci orice presupune legume, fructe si soia, dar ai grija, unele lucruri cu aroma de carne sunt facute din soia si arome, unele nu. Fundita

| ♥aŁєCsA♥ a răspuns:

WoW! laughingesti vegetariana si nu stii ce sa mananci?rolling on the floor

Nu te supara pe mine dar din moment ce nu sti ce inseamna acest termen(vegetariana) inseamna ca vrei sa fii ceea ce nu esti sau vrei doar sa pari ca esti vegetariana...
Sfatul meu e sa fi tu însutiwinking

| denyel0123 a răspuns:

Fara carne, lapte, oua si produse din acestea 3.adica mezeluri sau branza etc. poti inlocuit f bine carnea cu soia daca zici ca esti vegetariana. fundita?