| Floryn9 a întrebat:

Ce as putea face pentru a indeparta mirosurile din orice fel de incaltaminte?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Porti doua perechi in aceiasi perioada, azi una, maine alta, si nu mai prind miros. Sau porti trei.

| zurick a răspuns:

Pliculețe de ceai.
Pune un pliculeț de ceai în încălțăminte, ai să vezi că va absorbi mirosul.

| Kaℓi a răspuns:

Sa iti pastrezi incaltamintea in congelator.

| AliGab a răspuns:

Poti folosi un spray special pentru incaltaminte, iar data viitoare cauta sa iti cumperi incaltaminte de calitate. Chiar daca este mai scumpa si calitativ se diferentiaza de incaltamintea ieftina: nu pastreaza mirosurile, decat daca nu ai o igiena corespunzatoare a picioarelor, dureaza mai mult, sunt mai confortabile etc.

| cat a răspuns:

Incaltamintea aerisita bine dupa care data cu spray special de incaltaminte, de exemplu de la Scholl.