| Anonimulminecraft a întrebat:

Hei,TPU! Cum as putea indeparta cosurile? Am 12 ani.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Asa este in copilarie, la pubertete, este ceva normal sa ai cosuri. dupa o anumita varsta o sa vezi ca iti dispar

| anadanielaaaaa181 a răspuns:

Să le îndepărtezi e mai dificil (există creme precum Skinoren, dar e cel mai bine să mergi la dermatolog, care te consultă și îți recomandă ce e potrivit pentru tine), o variantă mai simplă ar fi să folosești fond de ten.

| Bellis a răspuns (pentru anadanielaaaaa181):

Fond de ten la 12 ani, serios?

| Bellis a răspuns (pentru anadanielaaaaa181):

Nu iti face griji, si eu am avut. Daca nu e grav, va trece de la sine. Eu am folosit crema Mibazon. Se gaseste la magazine pentru animale. Stiu e ciudat, dar functioneaza si costa intre 10-12 lei si nu are miros. Daca vrei, incearca l.

| FataAnonimaa a răspuns:

Ai putea sa mergi la un dermatolog si sa iti prescrie o crema sau un gel care sa indeparteze cosurile sau ai putea sa mergi la o farmacie si sa iti iei tu o crema. Tu alegi