| llleo a întrebat:

Ce Blender îmi recomandați până în 250 lei? Sa zdrobească foarte bine orice

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Heinner HBL-ICE1000xmc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ca să zdrobească foarte bine orice, eu iti recomand să alegi unul cu 1000 Watt. Și să fie și de calitate, pentru a-l folosi un timp îndelungat.

De ex, unul dintre cele două:

https://www.emag.ro/......w-v29020/c

Dar la prețul specificat de tine, ar fi unul cu putere de doar 800 W...

https://www.emag.ro/......DGRM22MBM/

Eu dețin robot de bucătărie Phillips, de vreo 10 ani si niciodată nu am. avut probleme cu el. :)
De aceea, ti-am recomandat marca aceasta.

| relian a răspuns:

Sa zdrobeasca orice adica? Pui lingura si sa o faca zob sau cum?laughing nu prea gasesti asa ceva nici la preturi de zeci de mii.

In rest orice aparat de asta isi face treaba,este un cutit pus pe un ax, cutitu ala il au majoritatea, indiferent de motor, de brand.
Ce conteaza este ca motorul sa tine, sa poata duce.

| RxTx a răspuns:

Nu iti recomand nimic pâmă la 400 euro si asta second hand ca nou costa 1000 euro.

Eu am reparar detoate
Si părerea mea este că dacă nu este profesional fabricat pentru a fi folosit doar in medii si scopuri industriale Fast-Food HoReCa
Atunci nu merită sâ dai banii pe ele.

Cumpără si tu ceva fabricat in Germania sau in Italia
Dar sa fie fabricat pentru a fi folosit in special pentru făbricuțe de mâncare cofetării patiseriii
Adică lucruri din astea medii industriale.

Pt ca ce cumperi de la chioșcul din colțul străzii este fâcit pentru societatea de consum

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Nu are nimeni ce sa iti dea la banii aceștia si nou
Uite un motor nou ot un blender adevarat eu il cumpar cu 400 lei
Doar mororul arunci când se arde
Un cutit pentru un blender este 350 lei.
Nu ai ce să îți iei.
Până și butonul de la care se pornește acel blender adevarat pe mine ma costă 80 lei... 100 lei.
Nu ai ce să îți iei să te țină la banii aceștia.
Un contactor costă 100 lei si are 2 bucâți in interior daca e sa fie de calitate
Apoi mai conține si un variator de turație
Un mic convertizor de frecvență care pentru un motoraș de calitate ca să faca sinusoidă pură trebuie să coste doar echipamentul care variază viteza măcar 200 euro
Doar cablul de alimebtare de la el costă 10 lei metrul.
Nu știu ce să iti spun.
Opinia mea este că :
Nu ai cum să cumperi ceva uau la banii aceștia!