| amandina_9414 a întrebat:

Ce dulce bun pot face sau cumpara in post? Multumesc! Dau fundita.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Negrese, placinta cu mere sau dovleac cu foaie de post.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Salam de biscuiti si prajituri de toate felurile se gasesc in Supemarket, si la toate raioanele de dulciuri.Am cumparat si eu sunt proaspete si foarte bune.

| SweetCandy a răspuns:

Pufuleti
ciocolata de post
covrigei cu vanilie
halva
placinta cu mere
strudel cu mere

| xibalba a răspuns:

Eu ma dau in vant dupa negresa de post si dupa clatite.

| Aliyaa a răspuns:

Placinta cu mere, cornulete de post, prajitura cu dovleac, melcisiori cu mere, boema, halva greceasca, negrese, prajitura cu nuca, tort aromat de portocale:X:X:X:X

| lencikk a răspuns:

... te duci la kauflland.moama si gasesti acolo numai de post. iare prajituri, mancare gatita acasa.gasesti retete de post pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Plăcintă de mere de casă (aluatul îl faci chiar tu: o cană de ulei, una de apă, un pic de sare, praf de copt stins în oțet, făină cât cuprinde (în jur de 800-900 g), esențe), cornulețe cu gem sau rahat, nuci umplute, clătite de post (nu pui ou), etc.
Poftă bună.
Pa, pa.