| biuuu a întrebat:

TONUL de peste e de dulce? sau de post?

Răspuns Câştigător
| selena_4874 a răspuns:

De dulce

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daca e dezlegare la peste poti sa mananci. Daca nu, e de dulce.

| onasis1961 a răspuns:

Pestele e de dulce.Dar daca ai un calendar ortodox ve-i gasi zile in care e dezlegare la peste! Primavara cu Iubire!

| simf a răspuns:

Tonul e el insusi un peste si e de dulce, cm sunt si carnea, ouale, laptele si produsele derivate. in post poti manca peste nuami cand e dezlegare - de ed pe 25 martie, de Bunavestire.

| An0N1M a răspuns:

Cred ca e de post deoarece e peste nu? funda

| julka a răspuns:

Tonul de peste e de dulce.

| coolboycatalin31 a răspuns:

De post.

| NicoLLe_5415 a răspuns:

Tonul este un pestehappy. si din cate stiu eu nu se mananca peste in post.happy

| alexxxa93 a răspuns:

Avand in vedere ca tonul este carne de peste...tu cam ce ai crede?
este de "dulce", doar este carne, nu?