| Daraba_Daniel_1982 a întrebat:

Ce fel de fructe consumati?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Pomelo,portocale kivi pere caise ananas de obicei proapete, acum pentru ca nu este sezon compot de piersici si caise

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai mult manc mere, si pentru ca sunt mai accesibile ca pret, si pentru ca imi plac mult. Dar as manca orice fructe si nu ma stiu sa am vreo preferinta.
Mi-ar placea ca odata sa ajung in Israel, ca mi-a povestit sora-mea cum sunt pe acolo pietele si cum dupa o anumita ora, pleaca toti negustorii si lasa tot ce n-au vandut pentru saraci. Sunt si eu sarac, ce sa-i faci... laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest sezon consum portocale, banane, kiwi, mandarine, ananas, mere, etc.

Vara prefer căpşuni şi caise.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Toate fructele,
mere,strugure,căpşuni,pere,kiwi,banane,portocale,ananas,caise,piersici,nectarine,cireşe, vişine, gutui, mango, etc.
Te pup!

| DeKoniec a răspuns:

De toate. Toate sunt bune si sanatoase. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| ZuZuLiNka a răspuns:

Mere,banane,portocale...acestea sunt fructele mele preferate

| irina_8165 a răspuns:

Dimineata cele mai importante fructe sunt cele comfiate happy dar si bananele si portocalelehappy

| Bobby87 a răspuns:

De toate, dar sa fie proaspete!

| PastilutzacuEfect a răspuns:

Mere pentru ca sunt cele mai bune
si portocalele dar mai mult merele

| Daraba_Daniel_1982 explică:

Fructe ecologice - din gradina (mere, pere, prune, caise, etc), sau din import; Citrice; Fructe exotice