| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce fructe consumati pe caldura asta?
Eu sunt cu pepenii si nectarinele happy

29 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Pepene/nectarine si piersici!
O zi buna happy

| lplostonyou a răspuns:

Portocale cat cuprinde happy

| untu a răspuns:

Diverse fructe, mai ales un pepene rosu rece!

| DenisaNicoletaG explică (pentru untu):

Este cel mai bun, miami happy

| untu a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Asa-i! Pepenele rosu rece iti potoleste setea si foamea!

| DenisaNicoletaG explică (pentru untu):

Eu cand termin de mancat am burta mare, zici ca-s gravida laughing

| untu a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Asa-i Denisa! laughing

| Mayar a răspuns:

Si eu pepeni! :X de regula lebenita.
Apoi caise + corcoduse big grin

| DenisaNicoletaG explică (pentru Mayar):

Si caisele imi plac happy
Nu prea le am cu bananele. laughing

| Mayar a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Alea iarna mai mult. Acum sunt prea seci. Eu mai mereu mor de sete pe vremea asta. Cred ca beau 3 litri de apa cu siguranta. Stau cu sticla de apa langa minehee hee

| DenisaNicoletaG explică (pentru Mayar):

Nu-mi dai si mie darul asta?
Eu de abia daca beau o sticluta din aia mica, faza e ca sunt zile in care nu beau deloc, sau daca beau, doar o jumatate de pahar.

| Mayar a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Doamne! Dar nu e bine deloc! Bea cat mai multa apa! Trebuie mereu sa bei minim 2 litri de apa pe zi. Cu caldurile astea, altii ajung si la 3 litri.
Eu incerc sa beau cel putin cum e recomandat :
1 cana (250 ml)fix dupa ce te trezesti; 1-2 cani de apa cu o ora inainte de micul dejun - asta doar daca poti; 1-2 cani de apa cu 20 de min inainte de pranz si cina; 100-200ml de apa dupa ce ai baut ceai/cafea. sucuri sau chestii acidulate nu bei. iar seara - sa bei 300-600 ml de apa cu 2 ore inainte de culcare. Daca nu poti atunci, incearca sa faci in asa fel incat in intervalul de 2 ore de dinainte de culcare si pana la culcare sa bei cantitatea de apa de care am zis mai sus, aia cu 300-600ml.

Asa, ai ajunge pe la 2 litri de apa. Desigur ca eu mai beau si intre mese, asa ca depasesc cei 2 litri. Incearca si tu asa, si o sa vezi ca iti va fi mult mai bine. + cand transpiri, nu mai mirosi aproape deloc a nimic. Si pe canicula asta, cel putin eu transpir de numa!

| DenisaNicoletaG explică (pentru Mayar):

Nu prea mananc, eu mananc doar o data pe zi, plus de mai am pe acasa, covrigei, biscuiti ...etc.
Eu dimineata nu pot manca, dar nu pot sa beau apa, nu stiu, nu poftesc...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suc de lamaie simplu. day dreaming

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Ia da-mi si mie niste suculet din asta laughing
Ce mai faci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Mnu [-x, este doar al meu. >:p
No bini, cred ca am facut curat aproape toata ziua si acum doar ce am terminat de gatit ( deci iar e haos si am aflat ca hota e acolo ca sa-mi mai acopere mie din injuraturi - asta-i scopul principal laughing ), am facut spaghete cu ciuperci, ardei, bacon si o tona de piper ( ador mancarea picanta laughing ). Tu ce mai faci, rezisti pe canicula asta?laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Daca imi spuneai ca ai facut spaghete fara ciuperci, spuneam ca ai facut o mancare delicioasa happy
Urasc ciupercile.
Oricum tu esti o bucatareasa superba happy
Eu pot spune ca duc o lupta cu toata caldura asta, la cate am '' suferit '', ma ascund de ea, incerc sa o ocolesc.
Tu cum rezisti pe caldura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Sa stii ca nu ma convingi cu complimente, tot nu-ti dau suc.batting eyelashes Mie tocmai alea-mi plac si mi se pare ca dau un gust mai bun, meh preferinte. laughing Ce patis? Ai facut insolatie sau ce? La mine nu mai este canicula de cateva zile deci sunt bine ( momentan ). Vreau aer conditionat oricum.laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

E o vreme ciudată...

| Yasmin875 a răspuns:

Cireșe,capsuni,zmeura,caise,piersici.

| Fumiko a răspuns:

Pepenii,caise,cirese,capsunuii...

| Zorok a răspuns:

Floare de coca