| larisalary12 a întrebat:

Ce fruct mancati voi cel mai des?

19 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

Rodie si ananas love struck

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Vara mănânc cel mai des pepene roşu iar iarna portocale sau clementine.

Pa-pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu "mănânc" fructe de hamei, sub formă de "zeamă" de hamei, adică BERE rolling on the floor

Acum, revenind la chestii mai serioase, prefer bananele, căpşunile şi caisele ( funcţie de anotimp )...

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Pepene, mere, banane, portocale.

| costis a răspuns:

Depinde de sezon. Marul. Insa daca ar fi tot anul, ar fi piersicile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portocale, mandarine, gutui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mulţi şi mulţi struguri...

| Laura927 a răspuns:

Știi pana acum cumpăram ananasul ăla la conserva si era nașpa dar am descoperit ananasul natural laughing care e divin, pana acum nu am cumpărat pentru ca am auzit ca este greu sa i-l tai dar știi ce merita tot efortul!

| xBya a răspuns:

Prajituri.

| CVane a răspuns:

Mere,banane.

| Druica20adi a răspuns:

Banana ofera energie, este recomnadata pentru digestie sau in probleme digestive.

| Druica20adi a răspuns:

Marul este proverbial de bun:
An Apple a day keeps the doctor away! happy

| Druica20adi a răspuns:

Marul intareste imunitatea. Are el gust astringent si nu e intotdeauna si de oti apreciat dar contine antioxidanti si previne aparitai celor mai grave boli!

| Druica20adi a răspuns:

Fructele in general contin antioxidanti care apara organismul de radicalii liberi cancerigeni!

| Druica20adi a răspuns:

Rosiile sunt foarte bune pentru functionarea excelenta a inimii (are si procent mare de antioxidanti naturali);

| Druica20adi a răspuns:

Nucile sunt alimentul nr 1 pentru functionarea sanatoasa a creierului (uleiuri esentiale pe care organismul nu le sintetizeaza de al sine);

| Druica20adi a răspuns:

In general e de preferat tot ce este natural!
Ca fapt divers, nu te lua dupa cliseul ca oricum mancam multe porcarii si ca organismul tot rezista! sad El rezista dar pierde rezistenta, se deterioreaza, viata scade in durata si calitate!

| forin23 a răspuns:

Portocale, mandarine, struguri,