| iuliana21 a întrebat:

Ce ideei aveti pentru un mic dejun delicios... daca se poate pentru fiecare zi din saptamana multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nebun dupa mine, cred ca esti slab mort, la ce mananci tu in fiecare zilaughing Idei, dar depinde si de cat timp ai dimineata sa pregatesti. Eu as merge pe cereale dimineata, cu iaurt, cu lapte, baton, cu fructe, paine multicereale cu branza sau alte chestii tartinabile. Oua. O salata cu fulgi de cereale, cu branza sau peste, daca mananci peste. Ceva usor, dar satios, cu fibre. Si mai conteaza mult si modul de prezentare. Chiar daca faci doar pentru tine. Trebuie sa ai cel putin 3 culori in farfurie (alimente in 3 culori) si de diverse consistente. Hranirea e si un act psihic, iar din punctul asta de vedere, ochiul hraneste creierul in primul rand.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Iaurt cu cereale integrale, ou fiert sau ochi in apa, branza degresata, paine prajita, miere de albine, peste la gratar(daca iti place), cafea sau ceai verde, salata, un fruct, suc de legume (si/sau)fructe, preparat in casa, putin unt, painea de preferinta sa fie integrala...alege tu ce vrei, eu m-am gandit la o alimentatie sanatoasa, cu calorii mai putine...

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cerealecu lapte, fructe, salate combinate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni-deschis tomberonu luat ce gasit
marti-mers in supermarket si facut "shoplifting"
miercuri-cautat pensia lu bunica
joi-mancare la restaurant si iesit prin geamu de la baie
vineri-internat in spital
sambata-duminica post negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat, pofta buna! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O partida buna de sex bun, urmata de un desert delicios de pe burtica iubitei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cereale integrale cu lapte.si in fiecare zi poti sa adaugi diferite fructe...capsuni,ananas,cirese,poti sa pui si scortisoara pentru aroma.