| raisabanea a întrebat:

Ce imi sugerati sa mai gatesc in acest sfarsit de saptamana?

Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

Tocanita de porc cu morcov si cartofi, supa de pui cu taitei de casa. Imi ploua in gura laughing

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu fac ciorba radauteana, mancarica de cartofi cu afumatura, piept de pui la cuptor pe pat de cartofi si telina si, poate, ciocolata de casa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Fasole batuta sau piure cu pui la cuptor si ca desert poti face placinta cu mere sau crema de zahar ars.la ce vreme frumoasa este afara iti recomand sa mergeti la un gratar cu rudele sau prietenii.

| monicaclaudia a răspuns:

O friptura de carne de vita ( cu vin ) si cu cartofi la taiati si pregatiti cu rosmarin

| bluedar a răspuns:

Poti sa faci niste pulpe de pui la capac, alaturi de cartofi crocanti la cuptor, o ciorba de perisoare, sau ciorba de gaina cu taitei de casa, o varza a la cluj, sau gnocchi cu sos de carne, sau paste cu ragu. sunt asa mult idei, mai deosebite. Dar depinde totul si de preferinta fiecaruia, si de mofturile mancaciosilor din familie, daca exista.

| unuzero a răspuns:

Incearca niste pui cu legume la WOK si o tarta cu fructe de padure. la final niste vin rosu demidulce la care plusezi putina inghetata cu pepene galben flambata in coniacwinking (bineinteles poti sa faci niste banana split)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti sugerez sa faci niste banane flambate