| JustLauren a întrebat:

Ce mancare e buna pentru slabit?

20 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ştiu persoane care în momentul în care voiau să slăbească mâncau ciorbă de varză.

regis
| regis a răspuns:

Mancarea... putina.

| MissCamelia a răspuns:

Legume, fructe, fara prajeli si fainoase

| biank98 a răspuns:

Mancarurile cat mai putin cu grasime, mancaruri proaspete cu multe fructe si legume proaspete

| Psihoyounger a răspuns:

Cea sanatoasa!

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salate de cruditati cu gratar de :pui, peste, curcan; salata cu 2 oua ochiuri sau fierte tari; salata pe care razi sau pui cuburele de telemea slaba si desarata; salata cu orez fiert; salata cu ciuperci la gratar sau innabusite; Astea de 3 ori pe zi, cat vrei. Poti sa iti mai faci seara cand nu mai vrei salata, paste cu rosii inabusite, cimbru, frunze de telina si condimente; paste cu sos pesto, mamaliga cu lapte 0. 1%, mamaliga cu br. de vaci si iaurt usurel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe fructe, carne de pui fiarta sau la gratar, multe salate, peste, supe de pui, legumebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salata de varza simpla cu ulei de masline si foarte putina sare, si paine neagra, + miscare, da rezultate tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei ce stau zi de zi este greu sa slabeasca si cu un regim strict, e nevoie de miscare, exercitii cat mai multe si foarte multa apa. Asa se poate slabi, iar mancarea poate fi variata:orez fiert cu friptura de vita la gratar, fructe, legume, painea inlocuita de mamaliga, etc. Trebuie eliminate definiiv dulciurile, grasimile si fainoasele pe parcursul dietei.Eu am tinut si am salit in 2 saptamani 5 kg. Dar totul tine de psihic. Mult succes! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancati un iaurt mic cu o banana, supe, oua, lapte cu cereale fructe, in cantitati mici(fara a ne da senzatia de saturatie). Exclus:prajeli in ulei, paine si dulciuri.Am slabit 10 kg in 2 luni fara senzatia mare de foame.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructele si legumele sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe sau legume slabit?

| Emeraude a răspuns:

Nu exista mancare care te face sa slabesti, ci o alimentatie compusa din mai multe alimente cu un raport caloric scazut fata de proteine, vitamine, s. a., cel putin asa stiu eu, scuze daca's informata gresit!
Poti consuma pui, peste, legume si fructe din abundenta, carne fiarta, dar toate incadrate intr-un regim alimentar variat, bine stabilit. Dar important este sa mananci din toate cate putin, fara sa faci excese! Si mai e o chestie: trebuie sa-ti doresti sa slabesti, sa ai vointa, s-apoi toate merg de la sine...succes!

| Paula_Maxim_1993 a răspuns:

Legume,fructe,ciorbe,iaurt

| Neculae_Gabi_1981 a răspuns:

Miscare cat mai multa miscare alerga urca dealuri, floatri abdomene, dimineata manaca fulgi de ovaz cu miere si lapte i-ti tine de foame si dau energie dar daca vrei sa slbesti ia=o la fuga pana la epuizare vei reusi sigur...a si nu manca dupa ora 18

| mioarau a răspuns:

Mancarurile fara grasimi, dietetice fara prajeli fara paine numai cu lapte si iaurturi degresate si mult, mult sport asta am facut eu si in 2 saptamani am slabit 6 gk. ma simt altfel si mai increzatoare singurul lucru care tebuie sa-l faci este sa vrei. O seara buna-MIOARA