| anonim_4396 a întrebat:

..Un regim cu mancare pentru slabit? Cel mai bun funda.big grin

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Buna! Personal am slabit 15 kg si nu poti face nimic daca nu faci sport.Acesta este cheia reusitei ca sa spun asa.Scoate din alimentatie tot ce inseamna: zahar, paine, sucuri carbogazoase si pe alea " naturale", fa-ti sucuri in casa.Nu manca dupa ora 18 si ai mare grija cum combini alimentele.Cand simti nevoie neaparata de dulce manaca fructe deshidratate gen curmale, smochine(nu o punga intreaga, 2, 3 acolo). Cunosc multe persoane care au inceput dieta Dukan si la 99% dintre ele a dat rezultat.
http://dietadukan.ro/

3 răspunsuri:
| Măduuțaa a răspuns:

Buna! Este o dieta cu pepene rosu foarte buna, rapida si nu te infometeaza deloc :
Prima zi
Pranz: 100 g de carne fiarta de vaca, 100 g de orez fiert cu sos de rosii si o felie de pepene rosu
Cina: 50 g de branza de vaci, o felie de paine prajita si orice cantitate de pepene rosu

A doua zi
pranz: paine prajita, 50 g de piept de pui sau de curcan fiert, o felie de pepene rosu
cina: 100 g de peste slab, fiert sau la gratar, o felie de paine prajita si una de pepene rosu

A treia zi
pranz: 30 g de spaghete cu sos de rosii si branza rasa si orice cantitate de pepene rosu
cina: o salata mare de legume (rosii, castraveti, ardei, ceapa, salata verde) si o felie de pepene rosu

A patra zi
pranz: un castron de supa-crema de legume cu crutoane, 50 g de piept de pui fiert cu o felie de paine prajita si o felie de pepene rosu
cina: doi cartofi natur cu parmezan si verdeata si orice cantitate de pepene rosu

A cincea zi
pranz: 50 g de carne fiarta de vaca cu sote de ciuperci si orice cantitate de pepene rosu
cina: 50 g de branza de vaci cu doua felii de paine prajita si orice cantitate de pepene rosu
Da rezultate foarte bune pentru ca am incercat-o si e minune! Succes!

| Bebe09 a răspuns:

Mananca mai putine grasimi, si exclude painea, eu slabesc foarte repede.De ex intr=o saptamana 2 kg,(asta cand sunt si stresata)eu nu mai mananc paine de 2 luni si ma simt mai bine, si slabesc in acelasi timp.

| Neymardasilva11 a răspuns:

Manca mai putin si mai putina paine.Nimic dupa ora 7 si mai multe salate.